Міжнародний українсько-польський форум «Інтенсивний Сад», м. Вінниця
4–5 грудня 2014 року у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії, відбувся міжнародний українсько-польський форум «Інтенсивний сад». Організаторами події виступили AGP Media Conferences і журнал «Садівництво по-українськи».
Польськими партнерами заходу стали Інститут садівництва в Скренєвіце, Інститут практичного садівництва з міста Тарчин і Сільськогосподарський консультативний центр із міста Сандомир.
Генеральним спонсором форуму стало ТОВ «Байєр», офіційним партнером — компанія «Аріста ЛайфСайєнс».
Подія зібрала понад три сотні гостей — з усієї України до Вінниці з’їхалися садівники та представники комерційних компаній, що забезпечують галузь матеріально-технічними ресурсами. Причиною підвищеної уваги до події став зірковий склад доповідачів: в Україну завітав цілий десант провідних польських науковців і консультантів із садівництва. Загалом у роботі форуму взяли участь сім польських спікерів. Серед доповідачів був також представник української садівничої науки.
Протягом двох днів польські науковці прочитали садівникам цикл лекцій з актуальної тематики.
Доктор наук Казимирж Томала з Варшавського університету сільського господарства навчав методів поліпшення якості яблук і того, як запобігти фізичним хворобам цих плодів.
Доктор наук, помолог Дорота Кручинаська з Інституту садівництва в Скренєвіце розповідала садівникам про особливості сучасних сортів яблуні. Доповіді іншого працівника цього закладу, доктора наук Кшиштофа Рутковського, були присвячені особливостям зберігання яблук у сучасних сховищах і передпродажній підготовці кісточкових фруктів (черешні, вишні, персика, сливи, абрикоса).
Адам Фура, директор сільськогосподарського консультативного центру з міста Сандомирж, дав слухачам практичні рекомендації щодо проріджування зав’язей яблуні.
Низку цікавих лекцій прочитали гостям представники Інституту практичного садівництва:
- доктор наук Ремигіуш Ольшак розповів про методику захисту яблуневих садів від попелиць і про захист садів груші від медяниці. Він також дав рекомендації щодо способів боротьби з вишневою мухою й іншими шкідниками черешневих садів.
- доктор наук Анна Біленін навчала садівників захищати сади від хвороб кори та деревини (зерняткова група), від грибних і вірусних хвороб (черешневі сади);
- провідний консультант Роберт Сас розповів, як запобігти помилкам під час обрізування дерев яблуні та ознайомив слухачів з аспектами новітніх технологій у провадженні інтенсивних садів.
Вітчизняний науковець, доктор наук, помолог Тетяна Кондратенко ознайомила садівників з особливостями українського ринку яблук і споживацькими симпатіями, які нині на ньому панують.
Із рекомендаціями ТОВ «Байєр» щодо захисту зерняткових культур садівників познайомив Степан Логойда, кроп-менеджер компанії з технологій захисту плодових культур.
Микита Суворов, спеціаліст із питань добрив і біостимуляторів компанії «Аріста ЛайфСайєнс», розповів садівникам про вплив біостимулятора Атонік Плюс на адаптацію плодових насаджень до стресів.
Перед садівниками з промовами також виступив Тихін Євтушенко, голова засновників Української овочевої компанії, й Ігор Попович, агроном-консультант компанії «Голанд Плант Україна».
Увесь час роботи форуму у фойє філармонії діяв виставковий зал: представники комерційних компаній мали чудову нагоду поспілкуватися із своїми партнерами та клієнтами.
У перший день роботи форуму відбулася святкова вечеря.
Організатори події висловлюють щиру подяку всім учасникам і гостям форуму та запрошують їх до співпраці у 2015 році.