Прагнення нуля

Поділитись:

26 травня в Києві відбулася конференція «Український ноу-тілл», організована спільними зусиллями AGP Media та журналу The Ukrainian Farmer. Конференція була присвячена одній з найбільш суперечливих тем в нашому сільському господарстві – нульовому обробітку ґрунту. Цей напрям у землеробстві є відносно новим, але на сьогодні він здобув багатьох щирих прихильників. Ще більше в ноу-тілл є запеклих супротивників, які переконані у безперспективності нульового обробітку ґрунту на теренах України. Обидві сторони мають власну аргументацію, але правдою є й те, що багаторічним досвідом застосування і дослідження ноу-тілл можуть похвалитися лише одиничні вітчизняні сільгосппідприємства.
Участь у конференції взяли керівники господарств, агрономи, інженери – загалом понад 100 спеціалістів. Перед ними виступили з доповідями представники господарств, що мають позитивний або негативний досвід застосування ноу-тілл, науковці, представники компаній. Головні теми для обговорення: вплив різних систем обробітку ґрунту на його родючість, на ерозійні процеси, на врожайність окремих культур і сівозміни, на розвиток хвороб і шкідників, на способи удобрення.
Генеральним спонсором конференції виступила компанія «АгроМир» – однин з першопрохідців системи ноу-тілл в Україні.
Окремо хотілося б відзначити інформаційно насичені доповіді Олексія Іванова, компанія «АгроМир» («Вірний шлях починається з правильного першого кроку»), Миколи Козловського, компанія «Астарта-Груп» («Сівозміна в системі ноу-тілл: особливості застосування»), Олександра Харченка, НВО «Біоцентр Ставропілля» («Проблеми нових хвороб при переході до енергозберігаючих технологій ноу-тілл і міні-тілл»).
Учасники конференції відзначили високу інформаційну насиченість доповідей, актуальність представлених даних, а також якісну роботу організаторів заходу, що змогли створити умови для плідної й ефективної роботи.

Поділитись: