Тваринництво

Конференція «Свинокомплекс», м.Київ, вересень 2020

Поділитись:

Цьогорічна конференція «Свинокомплекс-2020. Ефективне виробництво» висвітлив різноманітні аспекти ефективної роботи свинокомплексу — від створення комфортних умов утримання поголів’я, піклування про здоров’я тварин, забезпечення їх здоровим харчуванням до новітніх репродуктивних технологій

М’ясна галузь, зокрема виробництво свинини, нині стоїть на порозі змін — після кількарічної тенденції скорочення поголів’я та закриття свинокомплексів, що спричинило дефіцит сировини для м’ясокомбінатів та подорожчання вітчизняних м’ясних виробів. Ключовим стало питання сировинної безпеки для м’ясопереробних підприємств.

Проблеми поглибили епідеміологічна, економічна та соціальна кризи, які призвели до збільшення витрат виробників і зниження купівельної спроможності населення. Тож є всі ознаки того, що галузь свинини нині входить у зону турбулентності.

За таких умов тематика щорічної конференції «Свинокомплекс-2020. Ефективне виробництво», організованої журналом The Ukrainian Farmer, виявилася надзвичайно актуальною, адже присвячена була найрізноманітнішим аспектам ефективного виробництва — від створення комфортних умов утримання поголів’я, піклування про здоров’я тварин, забезпечення їх здоровим харчуванням до новітніх репродуктивних технологій. Тож на чимало запитань виробники свинини отримали тут відповіді.

Цього року всеукраїнський форум, що відбувся 10 вересня у відкритому павільйоні дендра готелю ONOVO в Києві, дещо відрізнявся від попередніх заходів — корективи у формат проведення внесла всесвітня пандемія коронавірусу. Тож організатори конференції, дотримуючись правил проведення масових заходів в умовах адаптованого карантину, запропонували комбіновану схему участі у форумі, за якої переважна більшість учасників могла дивитися пряму трансляцію на сторінці видавничого дому Agrotimes.ua та на окремому YouTube-каналі й через чат ставити запитання доповідачам. Решта учасників була присутня безпосередньо в залі.

Велике зацікавлення слухачів викликали питання, що висвітлювали у секції, присвяченій здоров’ю поголів’я, досвіду розв’язання ветеринарних проблем. Про переваги щеплення тварин для контролю ілеїту свиней розповів технічний менеджер зі свинарства компанії «Берінгер Інгельхайм» Віталій Піотрович. Своєю чергою, представник компанії «Біовета Україна» Андрій Масюк познайомив присутніх із портфоліо ветеринарних препаратів компанії та розповів про особливості їх застосування. Про нові аспекти у лікуванні респіраторного синдромокомплексу поросят, позитивний ефект від додавання до схеми лікування антибактеріального препарату Данофлокс-М та протизапального засобу Кетарт розповів доцент кафедри фізіології та біохімії сільськогосподарських тварин Дніпровського державного аграрно-економічного університету Владислав Чумак. Також велике зацікавлення викликали доповіді науковців Олександра Тарасова, завідувача лабораторії зоонозних інфекцій та оцінки ризиків Інституту ветеринарної медицини НААН та епізоолога Володимира Поліщука, національного консультанта ФАО, щодо розповсюдження емерджентних інфекцій у сучасному свинарстві та пропонованих законодавчих ініціатив для покращення біобезпеки господарств.

Про свій досвід в догляді та годівлі свиней поділилися з учасниками конференції представники господарств, а про тенденції сучасного кормовиробництва розповіли представники компаній, що забезпечують їх кормами та засобами їх виробництва. Так, багато цікавих практичних порад щодо догляду й утримання свиноматок дав присутнім головний технолог ТОВ «Агропрайм Холдинг» Василь Лимар. Керівниця господарства ТОВ «Агротехцентр Сервіс» Вікторія Зелінська розповіла про досвід вирощування та догляду за поросятами данського гібрида F1 на своєму підприємстві. Генеральний директор компанії UTAGRO Юрій Титечко основну увагу в своїй доповіді приділив важливості збалансованості корму для подальшої продуктивності поросят, а професор НУБіП Михайло Сичов розповів про амінокислотне живлення свиней. Водночас менеджер із продажів компанії «Бушхофф» Марія Бортна навела беззаперечні докази того, наскільки економічно вигідно для підприємства мати власний комбікормовий завод.

Новітнім технологіям в репродукції свиней було присвячено третю секцію конференції. У цій частині форуму експерт із питань репродукції (ТОВ «Текро») Олександр Бабань розповів, як подовжити експлуатацію плідника за допомогою корекції спермогенезу, а ветеринарний лікар ПП «Кугот» Дмитро Щур — про особливості утримання термінальних кнурів для виробництва якісної сперми. Григорій Котолуп, незалежний консультант із генетики, консультант із годівлі свиней ТзОВ «Йозера Україна» розповів, як склад кормів впливає на стан високопродуктивних свиноматок.

Генеральним партнером заходу виступила компанія «Берінгер Інгельхайм», партнером з ветеринарії — «Біовета Україна», спеціальним партнером — компанія «Текро», ексклюзивним партнером — компанія ARTERIUM.

Поділитись: