Конференція «Молочна ферма-2018», м.Київ, липень 2018
Початок липня працівники молочної галузі називають часом великого молока, адже саме в цей період лактаційна крива на більшості ферм долає свій пік, а кормовий клин щедро відпрацьовує як на поточне виробництво молока, так і на заповнення кормосховищ.
І саме в цей період традиційно відбувається конференція «Молочна ферма», яку організовує наше видання. Ця конференція є майданчиком для зустрічей, обміну досвіду та дискусій між усіма тими, хто долучений до молочної галузі нашої країни. Ось і цього року на запрошення журналу відгукнулися десятки спеціалістів-молочників – зоотехніків, ветеринарів, постачальників, фермерів, науковців. Під час доповідей і дискусій чітко простежувалися три інтелектуальні мейнстрими, які задають напрям усьому розвиткові галузі: це наукові пошуки вітчизняних вчених, практичний досвід сільгоспвиробників й інновації іноземних постачальників. Саме в цьому трикутнику і кристалізується те, що ми називаємо українськими технологіями молочного виробництва.
Отож, на трибуні конференції точку зору вітчизняної науки відстоювали Сергій Вербицький, представник Інституту продовольчих ресурсів, який розповів про роль і можливості мікроорганізмів у виробництві кормів для ВРХ; Людмила Чорнолата з Інституту кормів та сільського господарства Поділля («Перетравність і безпека грубих кормів»); Леонід Подобєд з Інституту тваринництва («Розумна альтернатива кормовим антибіотикам»); Валерій Лотоцький з Білоцерківського НАУ («Затримка посліду в корів: причини, лікування та профілактика»); Анатолій Палій з ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини»); Микола Кухтин з Тернопільського НТУ ім. І.Пулюя («Гігієна отримання безпечного та якісного молока»); Олена Семенко з НУБІП («Небезпечні крилаті комахи й методи боротьби з ними»); Андрій Палій з Харківського НТУ сільського господарства («Сучасні технологічні рішення з підбору ВРХ до промислового використання»); Аполлінарій Краєвський з Сумського НАУ («Патологій перехідного періоду ВРХ»).
Практичний погляд на роботу з молочним поголів’ям презентували Катерина Бондаренко, технічний консультант з питань тваринництва («Проблематика мікотоксикозів у молочній галузі»); Олексій Дзюба, голова ФГ «Озон» («Досвід удосконалення молочної ферми з мінімальної кількістю людського чинника»).
Про закордонні інноваційні рішення, покликані підвищити ефективність молочного виробництва, розповіли представники компаній – партнерів конференції: Олександр Соловей («КУН-Україна», генеральний партнер); Сергій Красновський та Андрій Білоус («КВС-Україна», селекційний партнер); Валерій Алєксєєв («Текро», партнер з годівлі тварин); Дмитро Новаковський (Livisto, партнер з ветеринарії); Кайзер Сіддік (Iskofita, партнер з біобезпеки); Йозеф Заїц («Біовета», партнер з ветеринарії); Павло Поступаленко («Біомін», офіційний партнер); Борис Волков («Каргілл Енімал Нутрішн», партнер з годівлі тварин).
Усе, що було почуте в доповідях, жваво обговорювалося в кулуарах конференції та занотовувалося в блокноти. Отже, ефекту, якого прагнули організатори цього заходу, було досягнуто: учасники конференції одержали нові знання і тепер зможуть застосувати їх на своїх підприємствах.