Агромаркет

Конференція «Ефективне землеробство. Від традиції до інновацій», травень 2019

Поділитись:

Чим більше нинішній агроном отримує сучасних технологічних засобів для успішного ведення свого ремесла, тим більше він потрапляє в залежність від інженерних служб господарств і сервісних відділів компаній-дистрибуторів. І вже не техніка має відповідати рівню агрономії, а агрономи — рівню техніки. Кожен власник агробізнесу може своєму агрономові дохідливо пояснити, скільки коштує помилка у виборі технології (і відповідної техніки) вирощування тієї чи іншої культури, і такі роз’яснення не додають романтики до роботи агронома.

Отож для того, щоб допомагати аграріям підвищувати економічну ефективність у землеробстві, журнал The Ukrainian Farmer щороку проводить тематичну конференцію. Ба більше: нинішнього року ми навіть змінили її назву — із «Системи землеробства» на «Ефективне землеробство. Від традиції до інновацій», щоб відійти від академічності й більше зосередитися на нагальній потребі хлібороба — одержати віддачу від вкладених коштів.

Конференцію було проведено у травні у дводенному форматі: спочатку в гостинному Миргороді, де в затишній залі палацу культури Миргородкурорту було «по кісточках» розібрано безліч теоретичних аспектів обробітку ґрунту, його поживного режиму, режиму зволоження, а отже, і впливу всіх цих чинників на врожайність. А другого дня компанії-дистрибутори переводили розмови в практичну площину, демонструючи роботу своїх знарядь у полі. Тож хотілося б висловити особливу подяку компанії «Астарта Селекція» та її керівникові Тарасові Опанасенку, які люб’язно надали ділянку свого поля для демонстрації техніки.

Окремо хочемо подякувати Віктору Погорілому, заступнику директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого з наукової роботи, та Едуарду Дегодюку, доктору сільськогосподарських наук, професору, за виконану ними роботу з модерування під час першого дня конференції. Завдяки їхньому професіоналізму, тонкому знанню тематики, активній життєвій позиції виступи доповідачів переростали у жваві дискусії, а в дискусіях, як відомо, народжується істина.

З-поміж найцікавіших доповідей-презентацій хотілося б відзначити виступи Володимира Курячого («Астарта»), Тараса Корнієнка (Agricom Group), Андрія Горобця (СФГ «Астра»), Анатолія Григорука (ТОВ «Володимирівське»).

Допомогли нам організувати конференцію компанії-партнери: генеральний партнер — KUHN, головний партнер — CASE IH; спеціальний партнер — «LEMKEN Україна»; офіційний партнер — «Агроімпорт Груп»; ексклюзивний партнер — Moro Aratri; технічний партнер — Zeppelin. Спеціалісти цих компаній у своїх доповідях донесли до слухацької аудиторії новини про найновіші розробки, які є на вітчизняному та світовому ринках.

Отже, маємо велику надію на те, що обмін думками й досвідом у ці останні дні весни не був марним, а допоможе нашим аграріям ефективно господарювати.

Поділитись: