Гострі кути ярого клину
17 лютого в Києві відбулася конференція «Кукурудза і соняшник», що була організована спільними зусиллями AGP Media та журналу The Ukrainian Farmer. Підвищена увага до кукурудзи й соняшнику не була випадковою, адже ці дві культури є основною ярого клину в сівозмінах господарств; успіх їх вирощування багато в чому зумовлює фінансові результати роботи агропідприємства в цілому.
Генеральним спонсором конференції виступила компанія «Євраліс», ексклюзивним партнером із насінництва – ТМ DEKALB компанії «Монсанто», ексклюзивним партнером із захисту рослин – компанія «Альфа-Хімгруп». Учасниками заходу стали понад 100 аграрних спеціалістів – агрономів, керівників господарств, науковців, представників компаній, що працюють на ринку насіння та засобів захисту рослин.
Програма конференції об’єднала в собі виступи представників науки, що розкрили теоретичні аспекти вирощування кукурудзи й соняшнику, практиків, які поділилися досвідом застосування технологічних та управлінських рішень, а також аналітиків ринку зернових та олійних культур.
Окремо хотілося б відзначити інформаційно насичені доповіді компаній-спонсорів: «Можливості українського сільгоспвиробника збільшити прибуток від вирощування кукурудзи» (Франсуа Пейбу, «Євраліс»); «Вибір гібридів кукурудзи – інвестиції в успіх» (Ігор Комнатний, «Монсанто»); «Переваги комплексного застосування засобів захисту, мінерального підживлення та насіння на посівах сільськогосподарських культур» (Ірина Пивоварова, «Альфа-Хімгруп»).
Із великою вдячністю і зацікавленістю учасники конференції сприйняли виступи спеціалістів агропідприємств, які розповіли про практичний досвід вирощування соняшнику й кукурудзи, а також відповіли на численні запитання. Зокрема, це були Олександр Кузнєцов з агрохолдингу «Астарта-Київ» («Досвід використання трихограми на кукурудзі за допомогою безпілотних літальних апаратів»), Олена Дудкіна з АТЗТ «Агро-Союз» («Управління живленням кукурудзи за технології ноу-тілл»), Олексій Харсун з ТОВ «ГрейЛенд Україна» («Як без суттєвого нарощування затрат збільшити середню врожайність соняшнику з 18 до 30 ц/га»).
Учасники конференції відзначили високу інформаційну насиченість доповідей, актуальність представлених даних, а також якісну роботу організаторів заходу, що змогли створити умови для плідної й ефективної роботи.