Конференція «Точне землеробство-2018», м.Київ, серпень 2018
Немає, мабуть, іншого такого тренду в аграрній галузі України (та й світу загалом), який би розвивався так швидко, як тренд точного землеробства. Причиною цього шаленого темпу є, напевно, вичерпання всіх традиційних ресурсів збільшення продуктивності аграрного виробництва, таких як способи обробітку ґрунту, оптимізація сівозміни, живлення, захист, генетика. Тепер власники бізнесів зосередилися на тому, щоб піднімати рівень продуктивності не господарства загалом, і навіть не окремих полів, а вже окремих ділянок поля, квадратних метрів, а не за горами часи, коли й кожної окремої рослини. З іншого боку, поставлені завдання є серйозним викликом для персоналу агрокомпаній, який не готовий, не може, а подекуди й не бажає освоювати нові технологічні схеми й техніку. Тому власникам бізнесів треба думати ще й над тим, як частину праці перекласти з плеч «людського чинника» на плечі машин, а це ще більше ускладнює завдання.
Щоб не відстати у цьому забігу, керівники агрокомпаній прагнуть тримати руку на пульсі всіх новинок і подій, що відбуваються на ринку. Однією з ключових таких подій є конференція «Точне землеробство», яку щороку проводить наш журнал. Ось і цього разу ми зібрали чималу аудиторію — понад 200 учасників, які представляли виробників сільгосппродукції, дистрибуторів відомих світових брендів техніки, обладнання та програмних продуктів. Провести конференцію на високому рівні нам допомогли компанії-партнери: «Кун» — генеральний партнер, а також компанії «Полетехніка», Trimble, Case IH, «АгроТест», Geosys, Global GIS, AgriLab, Soft.Farm. Утім, ці компанії не лише надали фінансову підтримку в проведенні заходу, а й поділилися з учасниками своїми знаннями та практичним досвідом у точному землеробстві. Зокрема, жвавий інтерес в аудиторії викликали доповіді Євгенія Семеренка («Кун»); В’ячеслава Третяка, Сергія Демиденка та Маттео Зуккелі (Trimble); Олександра Деркача («Полетехніка»); Миколи Чорноноса (Case IH); Миколи Кондратюка (Soft.Farm); Віталія Бєленкова (Global GIS); Юрія Пекуна (Geosys); Олега Маслова («АгроТест»); Євгена Предченка та Сергія Тарасенка (AgriLab).
Окрему подяку хочеться висловити на адресу представників агрокомпаній, які поділилися з учасниками конференції досвідом упровадження й експлуатації систем точного землеробства на своїх підприємствах. Зокрема, це були Петро Мельник, виконавчий директор «Агріком Груп»; Євген Сапіженко, керівник служби моделювання і моніторингу «Кернел»; Василь Кузів, директор департаменту систем контролю та диспетчеризації «УкрЛендФармінг»; Олександр Водолащенко, директор з інформаційних систем AgroGeneration; Сергій Ярошенко, інженер з навігації ТОВ «Урожайна Україна».
За традицією, другий день конференції було проведено у форматі «дня поля» — на ділянці землі, яку люб’язно надало господарство «Сошників Плюс» (с. Сошників Бориспільського р-ну Київської області). Багато з того, що попереднього дня було презентовано в залі, тут можна було побачити й перевірити в дії.