«АгросемФест», Тернопільська обл., серпень 2018 року

Поділитись:

У середині серпня на півдні Тернопільщини компанія «Агросем» організувала масштабне свято, яке назвала «АгросемФест». Сотні аграріїв із Західної України побачили сучасну техніку John Deere та Väderstad, послухали про її переваги та просто поспілкувалися у святковій атмосфері

 

Трактор є одним із незамінних складників усього технологічного процесу в агробізнесі, і компанія John Deere розуміє це якнайкраще. Саме тому на масштабному Дні поля, яке організував один із дилерів John Deere — компанія «Агросем» було продемонстровано найпопулярніші серії: 6B, 6M та 8R.

 

В Україні ринок малопотужних тракторів більше представлений колишніми радянськими брендами, тому John Deere вбачає саме у цьому сегменті великий потенціал. Через це компанія John Deere, кілька років тому вивела на ринок серію тракторів 6В потужністю 95, 110 та 135 к. с. Трактор має привабливу ціну й уже завоював репутацію надійної машини. Це різко підштовхнуло продажі цієї серії за останніх 2 роки.

 

Дещо потужніші машини (110–195 к. с.) представлено серією 6М, і найбільшу популярність має найпотужніша 195-сильна версія. Багато малих і середніх підприємств націлені саме на таку потужність, бо мають багато відповідного причіпного обладнання (5- або 6-корпусні плуги, 7-метрові культиватори, механічні зернові сівалки, невеликі дискові борони тощо).

 

За словами Ігоря Сташка, менеджера «Джон Дір Україна» з питань післяпродажного сервісного обслуговування, найпопулярнішим в Україні є трактор 8-ї серії, який також був представлений на АгросемФесті. Останнім часом середні та великі підприємства все більше переходять до широкозахватної та швидкісної причіпної техніки, бо можна виконувати технологічні операції в короткі строки. Це одна з причин, чому фермери звертають увагу на потужніші моделі 8R. Для прикладу: все більший попит мають трактори 8R потужністю 345–370 к. с., хоча ще років 3–5 тому в Україні для більшості господарств було цілком достатньо моделі потужністю 310–335 к. с. У машинах 8-ї серії фермери дедалі частіше замовляють нову трансмісію PowerShift E23, яка поєднує переваги звичайної «механіки» та безступеневої трансмісії IVT. Ця трансмісія ідеальна для важких польових робіт і водночас звільняє оператора від зайвого клопоту керування завдяки автоматизації процесів. Наприклад, тут можна задавати бажану швидкість руху, і трансмісія самостійно обиратиме найефективнішу передачу під цю швидкість для певних умов роботи.

 

На заході також були представлені причіпний і самохідний обприскувачі. Причіпна модель серед інших переваг може похвалитися тим, що вже в самій базовій комплектації може працювати із системами точного землеробства й відмикати секції на перекриттях. Якщо раніше клієнти замовляли опцію автоматичного відімкнення секцій лише із самохідними машинами, то в останніх 2–3 роки ми бачимо зацікавленість до цих систем на причіпних обприскувачах також. Адже такі системи дозволяють заощаджувати 2–3% і більше на ЗЗР залежно від конфігурації полів.

 

Сьогодні John Deere пропонує в Україні відразу кілька типів самохідних обприскувачів. Найбільший попит, як і раніше, має модель 4730, яка й була представлена на святі. «Фішкою» 4730 є можливість збільшення кліренсу від стандартних 1,5 до 1,9 м використанням проставок. Крім того, ця модель давно зарекомендувала себе на ринку своєю надійністю та продуктивністю.

 

Сегмент збиральних машин було представлено роторним комбайном John Deere серії S, який єфлагманом серед трьох типів комбайнів John Deere та демонструє найбільшу продуктивність. Комбайни серії S мають однороторну систему обмолоту й сепарації зерносоломистого вороху. Від початку запуску у виробництво роторних зернозбиральних комбайнів інженери компанії John Deere врахували всі вимоги, які виставляють виробники сільськогосподарської продукції до сучасних зернозбиральних комбайнів і впродовж виходу на ринок нових серій вдосконалювали та поліпшували надійність, простоту в експлуатації, продуктивність, мінімальні втрати, якість зерна в бункері, зручність роботи оператора та системи точного землеробства

 

Коментар:

 

Михайло Сличенюк, директор ФГ «Весела гора» та ПП «Золотопотіцьке» (Тернопільська обл., м. Бучач)

«Ми користуємося технікою John Deere з 2007 року і маємо тільки позитивні емоції від її експлуатації. Нині в нас працюють трактор 8-ї серії, комбайн S 670 і самохідний обприскувач 4830. Трактор моделі 8430 за 11 років має наробіток 12 тис. мотогодин, і лише цього року йому зробили капітальний ремонт двигуна. Також придбали й нового трактора 8-ї серії. Комбайн S 670 у нас працює другий рік, ми цілком ним задоволені. Річне напрацювання невелике й становить 1000-1200 га, хоча збирає він увесь спектр культур: ріпак, пшеницю, ячмінь, сою, соняшник і кукурудзу. Сервіс і запчастини недешеві, але якість повністю відповідає нашим очікуванням».

 

Коментар: Борис Батринчук, голова ПСП Агрофірма «Чайчинецька»

«Співпрацю з компанією «Агросем» почали кілька років тому, а торік придбали в них трактор John Deere 6195 М. Цього року придбав сівалку для просапних культур, і подальше оновлення технічного парку пов’язуємо тільки з John Deere. Ми задоволені якістю техніки, та ще більше нас улаштовує рівень сервісу. Видно, що компанія приділяє цьому чималу увагу й, крім того, намагається зробити нашу нелегку працю ефективнішою».

 

Коментар: Сергій Нашкольний, директор НВАП ПП «Ель Гаучо»

«Уся техніка в господарстві тільки John Deere. Лише два останніх придбання мають інші кольори — це сівалки Tempo і Rapid від компанії Väderstad. За дев’ять років співпраці з компанією «Агросем» придбали чотири трактори 8-ї серії, один 7-ї та дві «шістки». Річне напрацювання трактора 8-ї серії — не менше  як 4 тис. мотогодин. Наприклад, тогоріч придбали нову «вісімку», і на тепер вона вже накрутила 6500 мотогодин. Також маємо два комбайни John Deere, які працюють на площі 7500 га. Їх напрацювання становить 3500–4000 мотогодин на рік (така сама й кількість гектарів). Обприскувачі в нас також John Deere, це самохідні моделі 4730 із шириною захвату 30 м. Їх цілком вистачає на наші площі, тому що коли раніше працювали одним обприскувачем, загальне напрацювання за рік сягало 42 тис. гектарів. Сьогодні на кожну одиницю припадає по 20–30 тис. гектарів залежно від потреб. Поточне обслуговування та прості ремонти техніки виконуємо самостійно, а на більш відповідальні роботи викликаємо сервісних інженерів «Агросем».

 

Коментар: Олексій Кулик, директор ТОВ «Агросем»

«Нашим пріоритетом у роботі з технікою є сервіс. І це не просто збільшення кількості сервісних автомобілів або інструменту. В першу чергу ми систематично інвестуємо в навчання сервісного персоналу й збільшуємо кількість самих сервісних центрів, щоб бути ближчими до клієнта. Таким чином зменшується час, що витрачає сервісна служба на дорогу, і сьогодні компанія вкладається у двогодинний ліміт, що відводиться до початку фізичного реагування безпосередньо в тракторному парку або на полі фермера. Ми готуємо до відкриття сервісний центр в Івано-Франківську, а дещо пізніше відкриється невелика база в Рівному. Також розпочинається будівництво повноцінного сервісного центру на об’їзній Хмельницького.

Хочу зауважити, що цього року зроблено другий набір до Школи сервісного інженера. Це досить унікальна для України технологія підготовки інженерних кадрів, яку компанія «Агросем» розробила й упровадила на власній базі в Тернополі. Школа працює так: у відповідних навчальних закладах відбираємо здібну молодь і запрошуємо до Тернополя на стажування, яке триває близько трьох місяців. Компанія надає перспективним робітникам житло й паралельно проводить навчання та виробничу практику. До того ж усі отримують заробітну платню, як на звичайній роботі. Після завершення навчання відбувається фінальне тестування й розпочинається тримісячний випробувальний термін. В разі успішного проходження людина отримує права повноцінного співробітника й працює в компанії на загальних підставах. Торік школу сервісного інженера пройшли 10 осіб, а в цього року набрали 12. Це дає змогу залучати до роботи в компанії молодих та енергійних спеціалістів, які готові до чогось нового, готові навчатись і досягати певних вершин».

 

Поділитись: