Елеватор

Зберігання зерна у старих сховищах обходиться значно дорожче

Зберігання зерна у старих сховищах обходиться значно дорожче

Зберігання зерна в сучасному силосному елеваторі є економічно доцільнішим, ніж у старому зерносховищі.

Про це повідомив експерт з питань будівництва та експлуатації елеваторних комплексів Сергій Щербань. 

За його словами, експлуатаційні витрати на старі підлогові зерносховища значно вищі, ніж на сучасні елеватори. Зокрема, тонна приймання, оброблення та відвантаження зерна в першому виді зерносховищ є вдвічі вищою порівняно з другим: $14 проти $7. 

«Зауважу, що ми говоримо не про повністю старі хлібоприймальні підприємства, а такі, що працюють динамічно та стабільно проводять ремонти», – підкреслив експерт. 

За його словами, для порівняння експлуатаційних витрат брались дані реальних підприємств переважно з центральної України. 

Значна частина витрат старого зерносховища йде на підтримання його життєздатності: прості ремонтні роботи, заміну транспортерів, перероблення покрівлі та складів тощо, підкреслив Сергій Щербань. 

Він додав, що також старі зерносховища витрачають значно більше коштів на фумігацію зерна, ремонт проїзної частини, а також займають значну більшу площу порівняно з сучасними силосами. 

Крім того, на виплату заробітної плати працівникам на старому зерносховищі йде значно більше. Хоча середня зарплатня на сучасному підприємстві вища в 1,5 раза, кількість працівників на ньому є значно меншою, зауважив експерт. 

Раніше повідомлялось, що 60-70% зерносховищ в Україні – застарілі підлогові склади.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!