Елеватор

З однієї тонни целюлозної біомаси виробляється 4 тис. кВт енергії, - досвід

Виробництво одного кіловата біоенергії не призводить до викидів вуглецевого газу та дозволяє зекономити витрати підприємств.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор» розповів президент компанії ZEE Zero Emission Energy GmbH (Німеччина) Вольфґанґ Флах.

За його словами, компанія завдяки інноваційним технологіям прагне задовольнити майбутні потреби в енергії, генеруючи її з відходів сільськогосподарської продукції та промисловості без викидів СО2.

Фахівець зауважив, що потреби в енергії до 2050 року зростуть на 35%, при цьому ціни на газ станом на 2015 рік вже зросли на 100%. що автоматично призвело до зростання вартості сушіння.

Вольфґанґ Флах констатував, що технологія ZEE складається з двох етапів – часткового окислення целюлозної біомаси та спалювання димових газів в системі.

«На виході отримуємо біоенергію без викидів та відходів», – підкреслив він.

Фахівець додав, що система ZEE дозволяє зекономити на витратах електроенергї, адже дозволяє виробляти від 150 до 3 тис. кВт/год. Також її використовують для охолодження та підігріву.

За його словами, Zero Emission Energy виготовляє аграрні сушильні комплекси потужністю 3 мВт. Вони скорочують час сушіння, витрати енергії, що дозволяє зекономити 70 тис. євро на рік.

Він підкреслив, що біомаса є недорогою й доступною сировиною. Зокрема, з однієї тонни целюлозної біомаси можна виробити 4 тис. кВт електроенергії.

Вольфґанґ Флах констатував, що виробництво 1 кВт біоенергії взагалі не призводить до викидів СО2. В той же час на 1 кВт енергії, виробленої з природного газу, припадає 0,2 кг викидів вуглецевого газу, а на кіловат енергії з дизельного палива – 0,27 кг СО2.

Нагадаємо, вперше в Україні біогазова установка працюватиме лише на пожнивних рештках. Також ми писали, що з переходом на біоенергетику можна протидіяти глобальному потеплінню та відновлювати ґрунти.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.