Елеватор
Головне:
Елеватор

Вперше в Україні аграрна розписка видана для розвитку садівництва

Вперше в Україні аграрна розписка видана для розвитку садівництва

В Україні з’явилася перша аграрна розписка, яку оформили садівники. Її оформило фермерське господарство «Гадз» (Тернопільська область).

До цього аграрні розписки як інструмент фінансування малого та середнього агробізнесу використовувалися винятково для вирощування зернових та олійних культур, повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

«Ми думаємо про розширення можливостей – про будівництво, закупівлю нового обладнання. Все це вимагає значних коштів», ‒ пояснив заступник голови фермерського господарства Олег Грицак.

Так, у  перспективі господарство передбачає втричі збільшити потужності свого логістичного центру.

До цього часу «Гадз» свої потреби у фінансах покривав за рахунок традиційного банківського кредитування.

«Зазвичай ми купуємо раз на рік засоби захисту рослин на суму 12-15 млн грн, ‒ розповів Олег Грицак. – Цього року ми вже зробили таке придбання. Але потім виникла потреба докупити невелику партію з двох препаратів. І ми вирішили скористатися можливостями аграрної розписки».

За нею господарство отримало товару на 170 тис. грн під заставу більше, ніж 212 тис. грн. Заставою послужили яблука сорту Голден на площі 1,96 га. Кредитором виступила «Фірма «Ерідон». Дія розписки розрахована на один місяць.

Якщо експеримент із новим інструментом фінансування виявиться успішним, то вже невдовзі господарство оформить аграрну розписку на щорічну закупівлю засобів захисту рослин, уточнив Олег Грицак.

Довідка

ФГ «Гадз» обробляє 600 га землі, вся площа відведена під фруктовий сад. 40 га засаджено сливою, 30 га ‒ грушею, а решта – яблунею. Компанія має потужний логістичний центр, який передбачає сортування та зберігання до 10 тис. тонн фруктів у регульованому газовому середовищі.

У сертифікованому розсаднику компанія вирощує саджанці яблуні, груші, сливи, персика, черешні, абрикоса.

Продукція «Гадза» експортується до Норвегії, Швеції, Туреччини, Іраку та інших країн.

Аграрні розписки на Тернопільщині були запроваджені на початку жовтня 2016 року. Станом на кінець жовтня поточного року їх уже тут видано 12.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!