Узимку зі зберіганням зерна в рукавах особливих проблем немає, - досвід ІМК
В ІМК використовують полімерні рукави з 2012 року. Найбільше зерна зберігали таким способом у 2018 році – понад 76 тисяч тонн у 443 мішках.
Про це повідомляє пресслужба ІМК.
Заступник директора з питань зберігання та доробки зерна ПП «Агропрогрес» (Носівський кластер ІМК) Ігор Войтко
Розповів, що рукави, представлені на ринку України, більш-менш однакової якості.
Одне з основних питань при використанні полімерних рукавів – знайти відповідний майданчик для їх розміщення: рівний, розчищений, в ідеалі – подалі від насаджень, щоб не падали гілки.
«Ми використовуємо мішки довжиною по 60 і 90 метрів. Між ними має бути відстань, щоб могла під’їхати пакувальна й розпакувальна техніка – це потрібно враховувати, обраховуючи площу. Рукави одноразові: при вивантаженні їх розкривають – і все, на наступний врожай купують нові. Зерно полімерні рукави зберігають непогано – загалом так само, як і склади підлогового зберігання. Маємо навіть позитивний досвід зберігання зерна із підвищеними показниками вологості, одразу з поля», – зауважив Ігор Войтко.
За його словами,у попередні роки на підприємстві ІМК у полімерних рукавах зерно зберігали кілька місяців: з осені до кінця березня. Але цього року через війну і неможливість відвантаження термін довелося продовжити.
Він уточнив, що в основному в рукави закладають кукурудзу.
«У мішки зерно завантажуємо уже на майданчику за допомогою перевантажувача. Узимку зі зберіганням особливих проблем немає: все підмерзає, за рахунок чого здебільшого немає надміру вологи. Звичайно, треба стежити, щоб мішки ніде не прорвалися і щоб на майданчику не було гризунів та інших шкідників. Але якість зерна при такому зберіганні не страждає», – підсумував Ігор Войтко.
Нагадаємо, урожайність пшениці в Сумському кластері ІМК вища від минулорічної.