«Укрзалізниця» зняла обмеження щодо узгодження планів експортних вантажів
Керівництвом АТ «Укрзалізниця» прийнято рішення тимчасово зняти обмеження в узгоджені планів на навантаження експортних вантажів залізницею.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник директора Департаменту з комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.
За його словами, лібералізація планування з боку «Укрзалізниця» повинно простимулювати зростання промислового та аграрного виробництва.
«АТ « Укрзалізниця» обмежувало узгодження планів навантаження експортних вантажів в обсягах фактичного приймання вантажів на кордоні іноземними перевізниками за принципом-«обсяг навантаження на мережі УЗ повинен відповідати обсягам передачі вантажів на кордоні іноземним перевізникам»», – нагадав Валерій Ткачов.
Він також уточнив, що АТ «Укрзалізниця» враховувала наявність черги з вагонів в напрямку окремих іноземних перевізників.
Але іноземні перевізники, конкуруючи між собою на ринку ЄС, надавали погодження на багато більший обсяг, чим в змозі були обробити. Це призводило до зростання черг вагонів в напрямку західних кордонів та перевантаженню залізничної інфраструктури України.
Черга вагонів зросла до 42 тисяч вагонів і майже заблокувала залізничну мережу України.
Тому АТ « Укрзалізниця» було вимушено почати лімітувати узгодження обсягів експортних перевезень у червні 2022року.
Впровадження в червні зазначених заходів з боку АТ « Укрзалізниця» дозволило зменшити чергу вагонів в напрямку кордонів у 2,6 рази (з 42 тис вагонів у травні до 16 тис у жовтні) та значно розвантажило залізничну інфраструктуру України.
Але ці заходи також стримували зростання обсягів відвантаження експортних вантажів та негативно впливало на рівень виробництво експортних товарів в Україні.
До того ж, наявна черга на мережі АТ « Укрзалізниця» складає всього 10-12 діб.
Тому керівництво АТ «Укрзалізниця» прийняло рішення тимчасово зняти обмеження в узгоджені планів на навантаження експортних вантажів залізницею.
АТ «Укрзалізниця» буде узгоджувати усі обсяги навантаження експортних вантажів, які погодив іноземний перевізник (отримувач вантажу) у вагонах приватних власників.
Раніше «Укрзалізниця» на понад 40% збільшила обсяги перевезення зерна.