Елеватор

Україні не вистачає потужностей лінійних елеваторів на 25 млн тонн зерна

Останні  дослідження ринку, які готувались у 2019-2020 роках, свідчать про те, що Україні зараз не вистачає потужностей для зберігання близько 25 млн тонн зерна на лінійних елеваторах, при тому є профіцит портових елеваторів.

Про це розповіла керівник центрального офісу департаменту з аграрних питань, заступник керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку Світлана Нікітюк, повідомляє  Agravery.

За її словами, протягом останнього маркетингового року холдинг збільшив елеваторні потужності практично вдвічі – до 1,5 млн тонн. А до 2022/23 МР в «Епіцентр Агро» планують побудувати та реконструювати ще кілька власних маршрутних елеваторів  в Хмельницькій та Вінницькій областях.

«Наша стратегія націлена на будівництво маршрутних  елеваторів, які здатні прискорити логістичний ланцюжок «елеватор-порт». На більшості підприємств все робиться надзвичайно повільно. Через це виробник втрачає реальні гроші. Швидкість приймання та відвантаження зерна впливає на окупність, ефективність та прибутковість елеватора, і вона має збільшуватись», – зазначила Світлана Нікітюк.

Читайте також: У 2020 році буде введено близько 2 млн тонн потужностей зернозберігання – УЗА