Елеватор

Україна щороку втрачає частину зерна через нестачу елеваторних потужностей

Україна щороку втрачає частину зерна через нестачу елеваторних потужностей

Брак зернозберігальних потужностей призводить до того, що Україна щороку втрачає частину вирощеного зерна. 

Безповоротні втрати, тобто такі, внаслідок яких збіжжя залишається тільки утилізувати, сягають близько 2-3% урожаю, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ще більше аграрії втрачають тоді, коли через неналежні умови зберігання знижується якість зерна і продовольче зерно стає придатним лише на кормові цілі, а фуражне – тільки на технічні. За різними оцінками такі втрати становлять до 25%, тобто чверті зібраного врожаю. 

Унаслідок цього збитки вітчизняних сільгоспвиробників й інших зерновласників щороку сягають сотень мільйонів гривень.

Згідно з офіційною інформацією Державної служби статистики, станом на 1 січня 2019 року потужності одночасного зберігання зернових, зернобобових й олійних культур в Україні становили 78,3 млн тонн, а урожай-2018 перевищив 90 млн тонн зернових й олійних.

Водночас, за даними Кабміну, сертифіковані зернові склади в Україні мають місткості для одночасного зберігання всього 42 млн тонн зерна. 

Головна ж відмінність сертифікованих складів від решти полягає в тому, що вони можуть зберігати не лише зерно своїх власників, а й мають право надавати елеваторні послуги стороннім поклажодавцям, а також відвантажувати зерно на експорт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!