Елеватор

Сучасні рішення дозволяють модернізувати старі підлогові зерносховища до рівня сучасних силосних елеваторів

Непоодинокі випадки, коли навіть великі сільгоспвиробники, трейдери не будують нові сучасні силосні елеватори, а натомість купують занедбані підлогові підприємства зберігання, пише в своєму жовтневому номері журнал The Ukrainian Farmer

«Це має сенс, коли старі склади розташовані у «вигідному» місці – в районі з великим обсягом зерновиробництва, поруч із залізничною станцією, до того ж мають всі необхідні комунікації. Адже інколи розробити проекту документацію, побудувати підводи, отримати дозволи на підключення до електричних і газових мереж, прокласти залізничну гілку до новобудови виявляється дорожче, ніж купити старий об’єкт, який вже має усі перелічені вигоди», – констатує видання.

Надалі перед власником підлогового елеватора повстає питання – використовувати придбане зерносховище в такому вигляді, в якому воно є, інвестувати кошти в його модернізацію чи побудувати на місці старого нове сучасне підприємство? Відповідь на нього залежить як від завдань, які власник ставить перед елеватором, так і від наявності у нього коштів і амбіцій.

«Сучасні рішення дозволяють модернізувати підлогові зернові сховища до того рівня механізації і автоматизації виробництва, який цілком співставний з рівнем сучасних силосних елеваторів», – зазначає журнал.