Елеватор

Розрахунок з кредиторами «Мрії» поліпшить інвестклімат України

Розрахунок з кредиторами «Мрії» поліпшить інвестклімат України

У Нацраді з інвестицій сподіваються, що розрахунок з кредиторами «Мрії» поліпшить інвестпривабливість України, — повідомляється на сайті AgroPravda.com.

Про це розповів голова Нацради з інвестицій Борис Ложкін. «Можливість кредиторів стягувати заборгованість і застави — одна з головних основ розвитку фінансового ринку, залучення боргового капіталу для фінансування інвестиційних проектів у країні, — заявив Він. — Від того, як ефективно кредитори можуть захищати свої права, зокрема і в судах, залежить успіх не лише кредитних операцій, а й корпоративних облігацій, які є популярною формою залучення фінансування. Справедливе рішення суду по цій справі дасть позитивний сигнал усім власникам корпоративних облігацій український компаній і посилить інвестпривабливість України в цілому».

Нагадаємо, 16 грудня Тернопільський господарський суд розгляне позов трастової компанії BNY Mellon Corporate Trustee Services Limited щодо визнання в Україні боргових зобов’язань 68 компаній, які входять до складу агрохолдингу «Мрія». Про це повідомляється в прес-релізі компанії.

Згідно з повідомленням, позов стосується поручительств за простроченими борговими зобов’язаннями на суму 573 млн дол., які складаються з непогашеної суми кредиту і відсотків із серпня 2014 р., коли компанія оголосила дефолт за євробондами, не зумівши здійснити наступний платіж.

Наголошується, що це перший випадок, коли власники єврооблігацій звертаються до українського суду з позовом про стягнення заборгованості за єврооблігаціями з поручителів — дочірніх компаній холдингу-емітента облігацій.

Власники єврооблігацій «Мрії», серед яких великі міжнародні фонди, такі як DuPont і Argentem Creek Partners, розраховують на професіоналізм і компетентність української судової системи і впевнені, що ця справа стане своєрідним тестом для української правової системи на здатність забезпечити та захистити права інвесторів у разі невиконання поручителем своїх зобов’язань за поруками, пов’язаних з єврооблігаціями.

У компанії вважають позов обґрунтованим, але не впливає на процес реструктуризації 1,1 млрд дол. боргу, через який проходить компанія.

AgroPravda.com

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!