росія зможе приховано мінувати маршрути Українського коридору
Наразі у рф активно займаються розробкою морських дронів, які можуть задіяти для мінування рекомендованих маршрутів руху комерційних суден у Чорному морі.
Про це під час конференції в Українському медіацентрі повідомив керівник проекту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.
Він нагадав, що пріоритетними силами російських військ у Чорному морі були порти Великої Одеси та Дунаю.
Фахівець констатував, що у рф активно ведеться розробка морських дронів, яка наразі на фінішній стадії. І вже скоро вони з’являються й почнуть оперувати у Чорному морі.
«Найбільшу небезпеку ми бачимо у тому, що російські морські дрони можуть нести морські міни, відповідно вони зможуть приховано здійснювати мінування рекомендованих маршрутів руху комерційних суден із Одеських портів у напрямку острову Зміїний і далі за призначенням», – зауважив Андрій Клименко.
За його словами, це дасть можливість країні-агресорці діяти під чужим прапором.
Фахівець нагадав, що напередодні повномасштабної війни у секторі, де наразі відбувається рух комерційних суден, було поставлено декілька тисяч морських мін.
«Умовно кажучи, половина наших, а половина російських. Пройшло 2,5 роки й зрозуміло, що міни час від часу зриває з кріплень. У випадку, коли цивільний балкер, скоріш за все, під іноземним прапором, підірветься на міні, яку встановив морський дрон, російська пропаганда буде казати, що це українські міни, що зірвалися з кріплень», – уточнив Андрій Клименко.
На його переконання, потрібно зменшувати російський ракетний потенціал рф у Криму, посилити протимінну боротьбу у Чорному морі , в тому числі більш потужно наших чорноморських сусідів.
«Також потрібно вводити надводне патрулювання об’єднаними силами західної частини Чорного моря, від чого наразі відмовляються наші партнери. Не тільки тральщиками, що роблять час від часу, а надводними кораблями типу «Корветів». Це потрібно в тому числі і тому, що у тому секторі розташовано великі родовища природного газу, які експлуатуються Туреччиною, Румунією та Болгарією», – додав Андрій Клименко.
Нагадаємо, в результаті російських ракетних і дронових ударів пошкоджено майже 200 об’єктів портової інфраструктури.