Прогін ураженого грибками зерна через сушарку не знищує мікотоксини
Працюючи на зерносушарці, спеціалісти мають запобігати утворенню грибів.
Про це повідомляє пресслужба KMZ Industries.
«Сам по собі «грибок» не становить небезпеки, а от продукти його життєдіяльності – мікотоксини – більш, ніж небезпечні для здоров’я та життя людини, якщо містяться в харчових продуктах, таких як зерно», – акцентує Роман Штельмах, директор департаменту клієнтського сервісу KMZ Industries.
Спеціаліст наголошує: боротися із проблемою набагато складніше, ніж прийнято вважати. Тож краще її попередити.
«Недостатньо сухе та (або) пошкоджено зерно, висока вологість і відповідна температура – і ось уже створено ідеальні умови для розвитку цвілевих грибів, – говорить Роман Штельмах, директор департаменту клієнтського сервісу KMZ Industries. – Якщо маємо вже заражене зерно, то основна рекомендація, яку дають, – пропустити його через зерносушарку. Але насправді це лише зупинить процес розвитку цвілі, але не знищить мікотоксини: температура їх плавлення 169 градусів Цельсія, а такі високотемпературні режими не використовують в сучасних сушарках. Тож єдиний вихід – запобігти таким явищам: не створювати сприятливих для розвитку грибів умов і забезпечувати належну гігієну обладнання».
Нагадаємо, KMZ Industries встановила на Ланнівському МТС незвичні за параметрами силоси. Також ми писали про те, що KMZ Industries удосконалює деякі конструкції.