Елеватор

Порт «Ніка-Тера» ввів у експлуатацію новий причально-ваговий комплекс для сільгоспвантажів

Порт «Ніка-Тера» ввів у експлуатацію новий причально-ваговий комплекс для сільгоспвантажів
default

Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», що входить до Group DF, завершив будівництво і ввів у експлуатацію сучасний причально-ваговий комплекс із двох технологічних ліній. Максимальна продуктивність кожної – до 1,8 тис. м3/год.

Про це повідомили у компанії.

Закінченням будівництва причально-вагового комплексу підприємство фактично завершило перепрофілювання другого вантажного району під перевалювання зернових культур і шроту. Раніше цей вантажний район спеціалізувався виключно на обробленні мінеральних добрив.

За словами начальника порту Аліма Агакішиєва, новий ваговий комплекс дозволяє зважувати сільськогосподарські вантажі швидше і точніше за їхнього перевалювання на водний транспорт.

Будівництво вагового комплексу – є частиною масштабної програми технічного переоснащення вантажних районів порту, зазначили у компанії. Він пройшов необхідні випробування і сертифікацію у Національному науковому центрі «Інститут метрології».

Після перепрофілювання другого району можливе одночасне зважування та завантаження чотирьох суден зерновими вантажами на різних причалах.

«Вартість нового причального вагового комплексу становить близько $1 млн, а його технічні характеристики відповідають всім правилам Асоціації з торгівлі зерном і кормами (GAFTA)», – наголосив Алім Агакішиєв.

Всього в модернізацію другого вантажного району акціонером порту було вкладено понад 40 млн грн.

У І кварталі 2020 року вантажопереробка порту склала 1,87 млн тонн вантажів, що на 1,5% більше показника за аналогічний період 2019 року.

Як повідомлялося, у 2019 році «Ніка-Тера» реалізував два інвестиційні проєкти.

Довідка

Порт об’єднує чотири спеціалізовані комплекси (вантажні райони): зерновий комплекс; комплекс із перевалювання мінеральних добрив, зернових і шроту; комплекс із перевалювання сипучих вантажів відкритого зберігання і штучно-тарних вантажів, а також комплекс із перевалювання наливних вантажів.

Обсяг сховищ зернових сягає до 515 тис. тонн.