Нідерланди допоможуть «НІБУЛОНу» розвивати внутрішні водні перевезення Дніпром
Нідерланди підтримають компанію «НІБУЛОН» та допоможуть вирішити проблеми з розвитком внутрішніх водних шляхів в Україні.
Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер під час відвідин суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОНу» і перевантажувального терміналу, передає прес-служба компанії.
«Посольство Нідерландів в Україні запустило програму з розвитку Дніпра, – зазначив він. – Ми, правда, зовсім недавно її розпочали, але збираємося її надалі розвивати. Ми знаємо, як управлятися з річками. До того ж, ми з давніх-давен займаємося торгівлею та знаємо все про сільське господарство».
Він підкреслив, що Нідерланди також зацікавлені в розвитку судноплавства на Дніпрі.
Кейс Кломпенхаувер також додав, що у листопаді у посольстві планують зібрати сільгоспвиробників та експортерів, які хочуть використовувати річки для перевезення вантажів. Планується, що в цьому заході візьмуть участь і представники Європейського Союзу.
«Разом ми зможемо дійти висновків щодо вирішення проблем з водними шляхами», – зауважив нідерландський дипломат.
За словами генерального директора «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського, наразі компанія має намір поглибити Дніпро до 3,65 м.
«Ми закупили потужні екскаватори та гідромолот. І з весни самостійно, без підтримки держави, матимемо змогу розпочати днопоглиблювальні роботи на Дніпрі, – розказав він. – Це дуже складно, адже, наприклад, для того щоб поглибити Південний Буг, ми цілих п’ять років витратили на те, щоб отримати 47 документів дозвільного характеру. Аналогічна ситуація і з Дніпром: ми вже п’ятий рік добиваємося дозволу на виконання днопоглиблювальних робіт».
Сьогодні компанія перевозить внутрішніми водними шляхами України близько 2 млн тонн вантажів на рік. У планах компанії збільшити ці обсяги до 4 млн тонн на рік.
Власним коштом «НІБУЛОНу» поглиблено 134 км Південного Бугу глибиною 2,4 м. У поточному році цією річкою перевезено 170 тис. т зерна. У планах компанії – збільшити обсяги річкових перевезень до 1 млн тонн.
Додати коментар