Названо недоліки використання щепи у якості альтернативного палива
Щепа є одним з видів альтернативного палива для роботи твердопаливних теплогенераторів. Проте, обираючи саме щепу, варто враховувати певні моменти.
Про це йдеться у статті журналу The Ukrainian Farmer.
Компанія «Греко Груп» має приклади, коли їх теплогенератори працюють тільки на щепі й демонструють хороші результати.
Однак насипна щільність щепи значно нижча, ніж у пелет, і цей вид палива потребує багато місця для зберігання. Для великих елеваторів зі значними обсягами сушіння це може бути проблемою через брак місця під паливний склад. Калібрування щепи є окремим проблемним питанням. Частки деревини різного розміру мають досить погану сипкість, і під час завантаження цього матеріалу в теплогенератор можуть виникати труднощі з рівномірністю подачі. Це означає, що у приймальні бункери доведеться встановлювати додаткові мішалки, які допомагатимуть рівномірній подачі палива.
В ідеалі вологість щепи не має перевищувати 12–15%. Однак у багатьох випадках досягти цього не вдається через технологічні труднощі. Зазвичай щепу сушать у природних умовах, і все залежить від старанності персоналу і можливостей підприємства. У теплогенераторах «Греко Груп» допускається спалювання щепи з вологістю до 25%.
Нагадаємо, назвали переваги й недоліки різної щепи для сушіння зерна. Раніше ми писали, що зона відповідальності людини у загорянні сушарок становить 40%.