Сушарка горить черед надмірне теплонавантаження генератора
Неправильна робота сушарки може спричинити неспалювання хімічних сполук і горіння обладнання.
Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповів директор компанії «ТЕФФ» Юрій Фаренюк.
У компанії «ТЕФФ» досягнули високої потужності сушарок, забезпечуючи 15 МВт, а в сушінні жому – 20 МВт теплової енергії. Щоб виробляти таку кількість тепла, потрібно мати дуже велику площу. Для цього перейшли на циклонне спалювання, де фактично створюють цю площу.
Що ж стосується колисникового спалювання, то теплонавантаження 1 м2 теплогенератора становить 650 кВт.
«Якщо площа колисникової решітки менша, то ми матимемо високу температуру або велику кількість палива на маленькій площі, внаслідок чого воно недопалюється. Це спричиняє неспалювання хімічних сполук, через що вони потрапляють до сушарки, або ж виникає іскра», – зазначає Юрій Фаренюк.
Загальний об’єм зберігальних об’єктів сьогодні може становити від 150 тис. кубів і більше. Зокрема, у «ТЕФФ» наразі проектують об’єкт на 450 тис. кубів. Зважаючи на такі параметри, велика кількість повітря з неспаленими хімічними сполуками може заноситися в сушарки.
«Сушарка горить від надмірної кількості енергії, а не від того, як людина її експлуатує. Утім, ми ставимо для себе завдання унеможливити вплив людини на складові безпеки, що пов’язані з контролем температури, виникненням іскри. Це потрібно відслідковувати за допомогою спеціального обладнання й проектувати його одразу. Відсутність системи нейтралізації впливу людського фактору спричиняє горіння сушарки», – відзначає Юрій Фаренюк.
Нагадаємо, безпечне сушіння можливе за дотримання оптимальних температур.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.