Lauffer Group втратив від анексії Криму та окупації Донбасу близько 2,5 млрд. грн.
27 квітня в комітеті ВР України з питань промислової політики і підприємництва відбувся круглий стіл на тему «Державна політика щодо підтримки українського бізнесу, що втратив активи в Криму та на Сході: що хоче бізнес і що може влада», повідомляє прес-служба компанії Lauffer Group в четвер.
В ході круглого столу експерти відзначили, що ніяких істотних змін в плані стимулювання бізнесу і вирішення проблем бізнес-переселенців не відбулося. Навпаки, з’являються нові негативні тенденції, переломити які може тільки комплексний законодавчий акт.
Компанією, яка найбільше постраждала від анексії Криму та окупації східних регіонів країни є Lauffer Group.
Lauffer Group до 2014 роки була безперечним лідером виробництва хліба та хлібобулочних виробів в Східній Європі, на всьому просторі колишнього СНД і, відповідно, в Україні.
Приблизна оцінка майнових втрат компанії в результаті анексії Криму та окупації територій на сході становить близько 2,5 мільярдів гривень. Це ті активи, які потенційно могли генерувати до півмільярда додаткових доходів.
ПАТ «Сімферопольський комбінат хлібопродуктів» та ПАТ «Кримхліб», що увійшли до складу керуючої компанії Lauffer Group в 2013 році, були відібрані в Криму з грубим порушенням норм не тільки українського законодавства, але i в розріз з міжнародними нормами права, а також суперечили російським законам. Процедура націоналізації активів “кримським урядом” не була витримана. Активи компаній, як, зрозуміло, й самі компанії «Сімферопольський комбінат хлібопродуктів» та «Кримхліб», знаходяться на анексованою території, відібрані та з 2014 року не підпорядковується Lauffer Group.
Підприємства Lauffer Group, розташовані на території АТО, також у 2014 році частково були захоплені і вийшли з-під управління Lauffer Group. Бар’єри ведення повноцінної господарської діяльності та управління активами, неоднозначний статус цих підприємств, а також позиція мажоритарного акціонера привели до того, що в Lauffer Group було прийнято рішення про продаж всіх підприємств, розташованих в цій зоні.
Найближчим часом ми очікуємо результат аудиту щодо структури власності та, звичайно ж, обов’язково оприлюднимо його.
«Lauffer Group – українська група компаній і різночитань тут бути не може. Структура групи вибудовувалася відповідно до українського законодавства, ми завжди орієнтувалися на український ринок, закордонні ринки розглядали, як ринки збуту. Але завжди створювали робочі місця в Україні і в Україні розвивали виробництва», – зазначив мажоритарний акціонер Lauffer Group Олександр Лещинський.
На сьогоднішній день Lauffer Group володіє і управляє низкою підприємств, розташованих виключно на території України, підпорядкованої українським органам влади.
Додати коментар