Елеватор

Композитні проби зерна дають змогу в будь-який час визначати потрібні показники з максимальною точністю

Композитні проби зерна дають змогу в будь-який час визначати потрібні показники з максимальною точністю

Створення композитних проб дозволяє лабораторії елеватора в будь-який час визначати потрібні показники з максимальною точністю.

Про це у статті журналу The Ukrainian Farmer розповіла начальниця лабораторії з контролю виробництва, ПрАТ «Млибор», компанія ІМК Мирослава М’ягка.

За її словами, після розміщення зерна в силосі лабораторія втрачає фізичний доступ до продукції й не може оцінювати його стан прямими вимірами.

«Звісно, можна порахувати середні показники з усіх вантажівок, які були завантажені в силос, але це буде приблизне значення», – зауважила Мирослава М’ягка.

Тому, зауважила фахівець, застосовується спосіб відбору композитних зразків (запозичений в одного з технологів зберігання зерна), щоб мати можливість визначати натуру, клейковину, білок, олійність тощо.

Для цього з кожної вантажівки, яка завантажується в певний силос, відбирається зразок, що стає частиною загальної (композитної) проби цього силоса.

«Це дає змогу в будь-який час визначати потрібні показники з максимальною точністю. Такий підхід дає чималу користь, хоч і пов’язаний із додатковими витратами часу персоналу», – уточнила Мирослава М’ягка.

Нагадаємо, заниження вологості на 0,3% сушильної шафи призведе до втрати 3 тонн зерна.