Кернел звернувся до керівництва країни з приводу обшуків СБУ
Дії Служби безпеки України (СБУ) перекреслюють всі зусилля влади із залучення іноземного капіталу до України. Про це йдеться у відкритому листі ради директорів компанії Кернел до вищого керівництва країни з приводу недавнього обшуку силовиками центрального офісу групи Кернел.
Як зазначається в листі, 12 травня 2016 року в центральному офісі компанії Кернел був проведений обшук співробітниками СБУ.
“350 працівників нашої компанії були заблоковані в приміщенні з 13.00 по 19.00. Не оцінюючи сам формат обшуку, хочемо відзначити, що всі 15 вилучених документів компанія готова була віддати добровільно за 10 хвилин. Про це неодноразово були проінформовані співробітники, які проводили обшук. Прозорість і відкритість – наші цінності не тільки для інвесторів, але і для всіх державних органів України без винятку. Вважаємо, що представники СБУ могли витратити ці 6 годин більш ефективно на тлі, коли країна загрузла в корупції і знаходиться в стані підвищеної терористичної загрози”,- йдеться в листі.
При цьому, як зазначає керівництво компанії, на даний момент центральний офіс Кернел і всі структурні підрозділи компанії працюють в звичайному режимі.
“Ми впевнені у своїй правовій позиції і доведемо її в суді. На нашу думку, кримінальну справу, в рамках якої проводився обшук, порушена за спотвореним фактам і не має перспектив. Ми неодноразово доводили свою правоту при чисельній зміні влади і нескінченних ротаціях в правоохоронних органах. Дана ситуація не стане винятком.
Ми не вимагаємо перевірки законності дій СБУ щодо Кернел, покарання винних або публічних оцінок. Ми просто вважаємо важливим звернути Вашу увагу на наступне:
Подібні дії СБУ перекреслюють зусилля всього вищого керівництва країни щодо залучення іноземного капіталу в Україну.
Для більшості міжнародних фінансових інституцій компанія Кернел є маркером інвестиційної привабливості українського агросектору та репутаційної надійності України.
Ситуація, що склалася несе однозначно негативний і загрозливий сигнал для міжнародних інвесторів – існуючих і потенційних.
Без зміни стилю і філософії роботи правоохоронних органів з бізнесом будь-які заяви про поліпшення інвестиційного клімату будуть порожніми деклараціями.
Зі свого боку ми зробимо все, щоб ця ситуація не мала негативних наслідків для акціонерів компанії і рядових співробітників”,- говориться в тексті листа.
До складу групи входять Полтавський маслоекстракційний завод, Приколотнянський МЕЗ і Вовчанський МЕЗ, елеватори потужністю 2,2 млн тонн, агропідприємства, що мають в оренді 84,5 тис. Га сільгоспземель. Підприємства холдингу виробляють продукцію під ТМ “Щедрий дар”, “Стожар”, “Любонька”, “Чумак”.
Головою наглядової ради, генеральним директором і основним власником холдингової компанії Kernel Holding S.A. є Андрій Веревський.
Компанія в першому півріччі 2016 фінансового року (ФР, липень-2015-червень 2016) збільшила чистий прибуток на 79% – $ 140,4 млн доларів при скороченні виручки на 19% – до $ 998,7 млн.
Додати коментар