ХТЗ заявляє про ризик зриву виробничого плану на 2016 рік
Харківському тракторному заводу (ХТЗ) загрожує ризик зриву виробничого плану на 2016 рік через висунуті до нього необгрунтовані звинувачення, які спричинили зупинку підприємства, заявив власник 30% акцій підприємства ХТЗ Зігфрід Вольф.
“У нас був чіткий бізнес-план на поточний рік щодо виходу на прибутковий результат, але через зрив виробництва, обумовленого необгрунтованими претензіями представників органів влади, багато укладених контрактів, частина яких вже оплачено на 30-40%, залишаються невиконаними. Ми вже втратили три-чотири місяці, і мені зараз складно спрогнозувати якими будуть підсумки року”, – заявив він під час прес-конференції в Києві 11 травня.
У зв’язку з цим, додав він, під питанням знаходиться також контракт з НАК “Украгролізинг” на поставку 40 тракторів. “Контракт виконаний на 75%: у нас на майданчику стоять необхідні трактори, але вони не обладнані двигунами, через існуючі заборони вони не можуть бути поставлені з Росії”, – прояснив він.
При цьому, додав З.Вольф, можливість заміни цих двигунів, як і інших російських комплектуючих західними є неможливою.
З.Вольф сподівається на сприяння у вирішення цього питання міністра економічного розвитку і торгівлі. Крім того, разом з іншим акціонером підприємства – Олександром Ярославським, він має намір до кінця поточного тижня, або на початку наступного, зустрітися з іншими офіційними особами, в тому числі з головою Харківської області.
“Виникла ситуація чревата фінансовими втратами для підприємства, його неспроможностю по відношенню до партнерів і відповідно ризику банкрутства і знищення тисяч робочих місць. ХТЗ конкурентоспроможне підприємство з істотним потенціалом експорту продукції, в тому числі в такі країни як Туреччина, Угорщина, Румунія, Болгарія. Проте, воно змушене зупинити виробництво, проти нього висунуто ряд необґрунтованих звинувачень, заморожені банківські рахунки і активи”, – пояснив З.Вольф.
Крім того, додав він, подібні необгрунтовані звинувачення є поганим сигналом для зовнішніх інвесторів.
“Складно буде переконати їх інвестувати в країну, де немає жодної юридичної охорони, ніяких правил діяльності”, – підкреслив З.Вольф.
Як повідомлялося, в даний час тривають судові розгляди про стягнення з ХТЗ понад 400 млн грн заборгованості за кредитами, виданими в 1998 році тоді ще державному ХТЗ. Зокрема, Вищий адмінсуд на початку квітня відхилив касаційну скаргу ХТЗ і залишив в силі рішення апеляційного адмінсуду Харкова про стягнення цієї суми.
На початку травня 2016-го ХТЗ заявив про проведені представниками СБУ з 21 березня по 8 квітня 2016 року обшуки в офісі підприємства, в ході яких було вилучено фінансові та інші важливі документи. При цьому, за словами З.Вольфа, ніяких офіційних звинувачень, пов’язаних з передбачуваними економічними злочинами, керівництву заводу досі не було пред’явлено.
З.Вольф не виключає можливості залучення міжнародних інститутів і адвокатів для захисту своїх інвестицій.
ХТЗ, заснований в 1930 році, випускає десятки моделей тракторів і спецтехніки, призначених для робіт в сільському і комунальному господарствах, будівництві.
Основний товарний асортимент ХТЗ представлений малими тракторами потужністю 35 л / с, а також великими колісними і гусеничними тракторами потужністю 150-280 к/ с.
Контрольний пакет ХТЗ за пропозицією З.Вольфа придбав президент і власник групи компаній DCH Олександр Ярославський, яка вже володіла підприємством до 2007 року, коли стратегічним партнером ХТЗ стала російська Група ГАЗ, підконтрольна Олегу Дерипасці.
В даний час йде процес фіналізації угоди.
Додати коментар