Елеватор

Фахівець розповів, як оптимізувати витрати при будівництві елеватора

Заощадити певні кошти при будівництві елеватора можливо завдяки застосуванню певних технологій.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор» розповів директор елеватора ТОВ «П’ятидні» Олександр Мазорук.

За його словами, до 2018 року у товаристві використовувати склади підлогового зберігання. Після збільшення розмірів земельного банку підприємство розочало будівництво елеваторів з металевими силосами.

За його словами, зекономити певні кошти можна в процесі заливки фундаменту. Фахівці підприємства обрали силоси з вентильованою підлогою, тому фундамент – це рівна плита без вентиляційних каналів та каналів для транспортерів, розміщена на залізобетонних палях.

«Для внутрішньої опалубки використали б/ушний шифер. Тоді фундамент заливається одночасно – без необхідності застосування двох опалубок. В такому варіанті фундамент залили за один день. Також замість бетононасовів ми використовували власну техніку», – уточнив Олександр Мазорук.

Також, за його словами, можна зекономити на оплаті за використання спецтехніки. Зокрема, було погоджено з монтажниками, коли саме задіюватимуться крани із великим вилітом стріли, щоб не платити зайве за простой техніки, а використати її по максимуму. Так, за допомогою великого крану один силос встановлювали три години. В той же час аналогічний процес, де були задіяні тільки малі крани, займав 7-8 годин.

«Крім того, вдалося зменшити витрати завдяки транспортерам, які обладнані нижньою та боковими футерувальними пластинами. Досвід експлуатації першої черги елеватора довів, що бокові стінки практично не зношуються. Тому на другій черзі була футерована тільки нижня пластина. Це дало змогу зекономити близько 200 доларів на кожному з трьохметрових коробів», – констатував Олександр Мазорук.

Раніше фахівець назвав типові помилки в будівництві елеватора.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.