Елеватор

Фахівець розповів про переваги очищення кукурудзи до сушіння

Очищення кукурудзи до сушіння перед закладанням на тривале зберігання призводитть до того, що при відвантаженні немає кукурудзяної січки.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив директор Білозаводського елеватора Сергій Щербань.

Фахівець визнав, що раніше був активним пропагандистом неочищення кукурудзи до сушіння та до закладання на тривале зберігання.

«Я спирався на той факт, що при відвантаженні від генерації відходів другої категорії (кукурудзяної січки) все одно доводилося ретельно очищати зерно від зайвої січки у складі кукурудзи. Генерація січки проходила з низки причин: нефутеровані самопливи, технологічне обладнання нераціональне з травмування зерна, великі висоти, занадто довгі технологічні маршрути руху зерна елеватором, технології сушіння зерна і т.і. Але на сьогодні елеваторники більш ніж достатньо ефективно навчилися працювати

з кукурудзою», – зауважив Сергій Щербань.

Він констатував, що наразі бій зерна при завантаженні силосів у центральній воронці нікуди не подівся, тому при відвантаженні потрібно ще раз концентрувати цю масу.

«Найчастіше виходить так, що при відвантаженні немає необхідності підробляти кукурудзу, щоб прибрати зайвий обсяг відходів другої категорії, але все-таки є необхідність прибрати домішку бур’яну, яка перевищує базові показники або амброзію, які заходять на елеватор на етапі приймання й до проведення всіх основних технологічних операцій», – пояснив Сергій Щербань.

За його словами, якщо очищати кукурудзу від амброзії та сміття при відвантаженні, січка в чималих кількостях йде разом з цим сміттям, що призводить до втрати обсягу в заліковій вазі.

Нагадаємо, попереднє очищення зерна оптимізує витрати на його сушіння.