Елеватор

Фахівець розповів про альтернативу рукавам в умовах браку елеваторних потужностей

Фахівець розповів про альтернативу рукавам в умовах браку елеваторних потужностей

Довоєнні обсяги одночасного зберігання зерна на рівні 55 млн тонн не враховують безпосередньо склади товаровиробників.

Про це в своїй колонці для АgroТimes повідомив фахівець елеваторної галузі, заступник генерального директора ТОВ «Сол АГРО» Сергій Щербань.

Експерт припустив, що в Україні таких фермерських зберігальних потужностей близько 30-35 млн тонн.

«Зазвичай сільгосптоваровиробники навесні на складах дотримують соняшник, кукурудзу та пшеницю. Наразі вони продають невеликі партії, щоб компенсувати свою операційну діяльність. Адже ціна пшениці чи кукурудзи у 2-2,5 тис. грн  навіть нижче собівартості. Тому не виключено, що близько 10-15 млн тонн зерна фермери в свої склади ще закладуть, у тому числі після переоблаштування старих корівників та інших наявних приміщень», – зауважив Сергій Щербань.

Фахівець переконаний: якщо в аграрія є вибір, ремонтувати корівники й склади й закладати в них зерно або ж надати перевагу зберіганню в рукавах, перший варіант є більш доцільним. В склади фермер вкладе не більше грошей, аніж в рукави. Але вони слугуватимуть йому не один рік.

Нагадаємо, через війну Україна втратила близько 13 млн тонн елеваторних потужностей. Також ми писали, що ціни на рукави підвищилися на 30-40% у порівнянні з довоєнним періодом.