Елеватор

Фахівець назвав фактори безпечної роботи сушарок

Фахівець назвав фактори безпечної роботи сушарок

З метою протидії загоряння сушарок потрібно враховувати деякі фактори й дотримуватися регламентів.

Про це в колонці для АgroТimes розповів директор елеватора «Переробник» групи компаній «ЕПІЦЕНТР АГРО» В’ячеслав Тимчук.

За його словами, сушарки зазвичай є доволі примітивними конструкціями без систем самоочистки. Шахта щедро забруднюється протягом декількох робочих діб в інтенсивному режимі через надмірну вологу та сміття.

«Тому потрібно дотримуватись регламентів очищення сушарок, хоч іноді в сезон ними нехтують через інтенсивність приймання зерна. Але, на мій погляд, краще трохи знизити темпи приймання та обробки зерна, аніж потом долати наслідки», – зауважив В’ячеслав Тимчук.

Фахівець підкреслив, що важливим також є дотримання температурних режимів сушіння різних культур.

«Часто з метою збільшення продуктивності елеватористи йдуть на підвищення температури. Як наслідок, відбувається висушування залеглих масс, наприклад, лишків продукції або сміття, яке самосортується, що може спричинити тління і як наслідок – пожежу», – уточнив В’ячеслав Тимчук.

Третім фактором протидії загоряння сушарок є використання безпечних джерел отримання безпечного теплового агента. Тобто це використання теплообмінників або пальників на природньому газі, де відсутні легкі фракції, які теоретично можуть пролітати в шахту.

«На мою думку, будь-які джерела небезпечні, коли нехтуєш технікою безпеки та технологічним картам обробки», – підсумував В’ячеслав Тимчук.

Раніше ми писали, що зона відповідальності людини у загорянні сушарок становить 40%.