Елеватор

Елеватор у Жмеринці припинив забруднювати місто зерновим пилом

Щороку із початком збору врожаю постає проблема забруднення атмосферного повітря та прилеглої території зерновим пилом та частинками лушпиння в зоні впливу елеваторів. Особливо гостро ця проблема виникає під час очистки та сушки кукурудзи. Вінниччину, як аграрний регіон, також не оминула ця проблема.

За повідомленням Держекоінспекції у Вінницькій області, на діяльність одного із таких підприємств постійно надходили скарги жителів м. Жмеринка. Варто зазначити, що відповідно до ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, а також вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів.

«На виконання припису Інспекції, суб’єктом господарювання для мінімізації викидів пилу зернового та частинок лушпиння вжито заходів щодо обладнання систем зерноочистки та сушки сітками вловлювачами, що унеможливило поширення забруднюючих речовин за межі підприємства», – повідомили екологи.

В інспекції висловили сподівання, що інші підприємства не очікуватимуть візиту інспекторів та переймуть відповідний досвід вирішення вказаної проблеми, а позитивний тренд – бути соціально відповідальним у сфері екології – стане правилом для кожного суб’єкта господарювання.

На території Жмеринки розташовані три підприємства зі зберігання зерна – елеватор СП «Кусто Агро», елеватор «Зернолія» («Хліб Жмеринщини»), а також Жмеринський елеватор агрохолдингку «Агропросперіс». Досвід якого саме з них популяризовала обласна Держекоінспекція, залишається лише здогадуватись.

Читайте також: Підприємство на Хмельниччині покарали за шкідливі викиди із зерносушарки