Елеватор

Експерт розповів про ідеальну схему роботи елеватора із різними видами палива

сушарка

Елеваторні підприємства завжди тяжіли до енергонезалежності, й наразі питання сушіння на альтернативних джерелах палива у господарствах вирішене на 100%.

Про це у своїй колонці для АgroТimes розповів заступник генерального директора ТОВ «СОЛАГРО» Сергій Щербань.

За його словами, з економічної точки зору сушити на біомасі значно дешевше, ніж на природному або скрапленому газі.

«Проте в ідеалі підприємство працює на альтернативі (біомасі, пелеті або на відходах), але має доступ до природного чи зрідженого газу. Останній також дає певну автономність. Тому доцільно мати окрему місткість із певним обсягом такого виду палива.
Часто під час роботи на біомасі чи інших альтернативних джерелах є необхідність зупиняти теплогенераторну установку, наприклад, проводити зачистку. За час переривання технологічного процесу остигає сама шахта та зерно, і потім доводиться по новій розігрівати установку», – розповів Сергій Щербань.

Фахівець уточнив, що в ідеальній схемі, коли потрібно зробити технологічну перерву та зупинити твердопаливний котел, що працює на альтернативі, природний або скраплений газ підхоплює роботу сушарки, яка продовжує працювати далі.

«Підприємство не зупиняється, воно працює, немає втрат ані на охолодження, ані на подальше нагрівання», – підсумував він.

Нагадаємо, перехід елеваторів на альтернативні джерела палива відбуватиметься й надалі.