ДПЗКУ з китайським партнером реконструює зернові термінали в Одеському та Миколаївському портах

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) опрацьовує капітальні інвестиції для проведення модернізації лінійних елеваторів.
Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.
За його словами, для цього в корпорації «запровадили технічну раду, яка дає можливість уникнути зловживань і уберегти від непрофесійних рішень».
«Після того, як по кожній філії буде надано бізнес-план з кінцевим фінансовим результатом, ми надамо інформацію китайській стороні (компанії ССЕС, партнера ДПЗКУ. – Ред.) для прийняття спільного рішення щодо реалізації цього проекту», – зазначив він.
Також Олександр Григорович підкреслив, що китайці готові за власні кошти фінансувати проекти реконструкції і модернізації Одеського та Миколаївського зернових терміналів.
«Реконструкція і модернізація Миколаївського портового елеватора – пріоритетний напрямок для китайців, – наголосив він. – Передбачаються інвестиції $75 млн. Це дасть можливість майже вдвічі збільшити потужності зберігання – довести їх до 140 тис. тонн, і майже у 5 разів збільшити обсяги перевалювання зернової – до 3,5 млн тонн».
Після реконструкції зернового терміналу Одеського порту ДПЗКУ, за словами її керівника, розраховує збільшити потужності зберігання майже до 160 тис. тонн, обсяги перевалювання підвищити до 3 млн тонн. Вартість проекту – біля $25 млн, зазначив Олександр Григорович.
Він повідомив, що наразі очікується рішення Експортно-імпортного банку Китаю щодо купівлі та модернізації рейдового судна. «Маємо повну підтримку від китайського партнера ССЕС», – підкреслив він.
Довідка
ДПЗКУ в 2012 році домовилася з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд, який планувалося використати на закупівлі зерна для його експорту за торговельними угодами з КНР.
Оператором з китайської сторони за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів (ССЕС).
Додати коментар