Частка металевих силосів українського виробництва на ринку перевищила 80%

За останні вісім-дев’ять років ринок елеваторного обладнання в Україні зазнав кардинальних змін. Якщо у 2016 році частка українського обладнання становила лише 20%, а іноземного – 80%, то станом на 2025 рік спостерігається дзеркальна ситуація у ключових продуктових сегментах.
Про це повідомляє пресслужба KMZ Industries.
«Українські аграрії поступово переосмислили свої підходи до вибору постачальників: спробували обладнання вітчизняного виробництва і переконалися, що воно не лише на рівні імпортного за якістю, а й має низку додаткових вагомих переваг. Зокрема, це сервісна доступність, проєктування під кліматичні умови, знання локального контексту, а також здатність виробника працювати в умовах війни на рівних із клієнтом», – пояснює директорка з маркетингу KMZ Industries Наталія Кулаковська.
Вона зазначає, що велике значення у цій трансформації ринку відіграла державна програма часткової компенсації 25% вартості обладнання українського виробництва, котра дала можливість аграріям «спробувати своє». І після першої покупки більшість вже не повертались до імпортного елеваторного обладнання.
«За даними незалежного дослідження, у 2024 році частка українського транспортного обладнання для елеваторів становила 48,8% у грошовому вираженні. Якщо казати про металеві силоси для зберігання, то зростання ще відчутніше: у 2024 році українським виробникам належало вже 81,4% ринку. Це не просто цифри – це доказ довіри до вітчизняного виробництва та його здатності забезпечити сучасні потреби в елеваторній інфраструктурі зберігання для агровиробників та агропереробників», – додає Наталія Кулаковська.
Нагадаємо, українська елеваторна галузь переживає один із найбільш трансформаційних періодів за останні десятиліття.