Антикорупційне бюро направило до суду матеріали розслідування у справі «Украгролізингу»
Детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати та заволодіння майном НАК «Украгролізинг» в розмірі 115 млн грн. шляхом зловживання службовим становищем головою правління компанії. Про це повідомила прес-служба НАБУ.
16 червня 2016 року детективами НАБУ за дорученням прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозрюваних було повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до його матеріалів. Сторона захисту ознайомилася з матеріалами досудового розслідування, відтак 2 липня обвинувальний акт було скеровано до Печерського районного суду Києва. Наразі суддя має визначити дату першого засідання з розгляду справи.
Голова правління НАК «Украгролізинг» Микола Шпак обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а його батько, Василь Шпак, який є організатором корупційної схеми, ‒ за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Під час досудового розслідування за цим кримінальним провадженням було з’ясовано, що протягом 2009-2011 років за настановою Василя Шпака та вказівкою Миколи Шпака співробітники компанії «Украгролізинг» уклали з ВАТ «Брацлав» сім договорів поставки (закупівлі товарів за державні кошти) сільськогосподарського обладнання.
Частина обладнання дійсно поставлялася на потреби підприємств-лізингоотримувачів, а частина ‒ фіктивно для надання законності безтоварним операціям та незаконній розтраті бюджетних коштів.
У подальшому група осіб, не встановлених досудовим слідством, виготовила фінансово-господарські документи щодо передачі сільськогосподарського обладнання у фінансовий лізинг від НАК «Украгролізинг» до ТОВ «Новий двір». Фактично обладнання не передавалося, а сплачені за нього на рахунки ВАТ «Брацлав» бюджетні кошти були переказані на рахунки підконтрольних організаторам корупційної схеми підприємств.
Додати коментар