Елеватор

Інноваційні технології надійно захистять зерно від шкідників у силосах і складах підлогового зберігання

Зі складу — на вихід

Зі складу — на вихід
Обладнання може бути адаптоване для потужностей від невеликого складу до портового термінала

Інноваційні технології надійно захистять зерно від шкідників у силосах і складах підлогового зберігання.  

Комірні шкідники є справжньою проблемою для складів підлогового зберігання. Комахи так пристосувались до життя у зерносховищах, що живуть навіть у бетоні. Тож обробка пустих приміщень напередодні приміщень не завжди дає бажаного ефекту. Ураховуючи те, що в Україні понад 60% потужностей зі зберігання — підлогові склади, ефективний захист зерна набуває особливої актуальності. Проте керівники елеваторних підприємств, опитані The Ukrainian Farmer, уже не мають проблем із комірними шкідниками. 

Універсальна технологія 

Елеваторні підприємства у кожному регіоні України добре знають й застосовують технологію «Сожам», уважаючи небулізацію одним із необхідних інструментів для функціонування. Адже простота технології й гарантований ефект препаратів від французької компанії є конкурентною перевагою на ринку України. До того ж ця технологія прекрасно себе виправдовує як у великих металевих силосах, так і у складах підлогового зберігання за умов їх мінімальної механізації. 

Препарати «Сожам» захищають зерно від повторного зараження протягом 12 місяців

Зокрема, для знищення 100% дорослих комах протягом 72–96 год достатньо всього однієї обробки препаратами «Сожам». Препарат має залишковий ефект і на цьому не зупиняє свою дію, а далі захищає зерно від повторного зараження протягом 12 місяців. 

«Збіжжя обробляється у процесі перекидання» 

Вадим Коренда, директор ПП «Люкс-Ойл» (Миколаївська обл.) 

Одним із напрямів нашого підприємства є закупівля, доведення до кондиції, зберігання та відвантаження зернової групи, а також соняшнику. Загальні потужності зберігання нашого елеватора становлять 60 тис. тонн: маємо три металеві силоси на 10 тис. тонн, і підлогові склади загальною місткістю 50 тис. тонн. Нині завершуємо автоматизацію наявних потужностей. 

Шкідники завжди находять шпаринку. Перед початком сезону ми ретельно обробляємо наші місткості, але за 2–3 місяці вони з’являються на елеваторі. Тож коли близько п’яти років тому почали співпрацювати із «Сожам», не вірили, як легко боротися з комірними комахами. 

Спочатку фахівці компанії приїхали до нас, розповіли про нюанси боротьби зі шкідниками за допомогою рідких інсектицидів і надали на рік в експлуатацію обладнання для тестування технології небулізації. За цей час ми переконалися в ефективності препаратів і їх цілковитій безпечності для наших співробітників.  

Ми застосовуємо переносне обладнання для небулізації. Форсунки розташували на зернометах, тож збіжжя обробляється в процесі перекидання. 

Ураховуючи те, що наш регіон не входить до складу так званого кукурудзяного поясу, застосовуємо Пірігрен 50, ХТ. Залежно від термінів зберігання партій, обробляємо зерно Пірігреном із різним дозуванням: за закладання зерна строком на три місяці — 4 л / 100 т, на 6 місяців — 6 л / 100 т, а на рік — 8 л / 100 т. 

«З технологією холодної небулізації SOJAM не маємо жодних проблем» 

Віталій Зубок, керівник зерновим складом ФГ «Агріатік» (Чернігівська обл.) 

Потужності одночасного зберігання нашого підрозділу становлять 11 тис. тонн: маємо металевий силос, але левову частку обіймають підлогові склади. 

Ураховуючи те, що ми приймаємо зерно від поклажодавців, доводимо його до кондиції та зберігаємо, тому приділяємо максимальну увагу належній якості збіжжя, зокрема ефективній боротьбі зі шкідниками. 

Раніше після завершення сезону ми очищали склади й обробляли їх різними препаратами. Проте, на жаль, наші зусилля були малоефективними. Адже попри лабораторні перевірки на прийманні заражене зерно подекуди потрапляло в приміщення. Натомість із технологією холодної небулізації SOJAM, яку застосовуємо близько п’яти років, не маємо ніяких проблем. Адже збіжжя відповідає фітосанітарним вимогам щодо карантинних організмів і найсуворішим вимогам щодо залишкового вмісту діючої речовини. 

Підлогові склади в нас механізовані, з транспортерами та вигрібними норіями. Тож для обробки зерна ми користуємось переносним обладнанням SOJAM, установивши на головці кожної норії форсунки. 

Перед складуванням перевіряємо зерно. Якщо в ньому немає шкідників, обробляємо його щадною дозою Пірігрену 50, ХТ. Залежно від строків зберігання, прописаних у договорі з поклажодавцем, застосовуємо різні дози рідких інсектицидів. 

Зазвичай Гранпротек, КЕ (концентрат емульсії) використовуємо за плюсової температури та на обробці кукурудзи, яка прямує в країни ЄС. Натомість Пірігрен більш універсальний — ним можна обробляти зерно за температури навколишнього середовища до –10 градусів, тобто практично цілий рік. 

Інші статті в цьому журналі

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ