Агрономія

Захист ярої пшениці проти бур’янів репаратом Тристар!!!

Захист ярої пшениці проти бур’янів репаратом Тристар!!!

Яра пшениця є однією з традиційних культур України — на сьогодні створено чимало її сортів. На перший погляд, системи захисту ніби не складні, але водночас не завжди виходить якісно вичистити поле від зайвої рослинності.

Саме нині йтиметься про гербіцидний захист пшениці твердого сорту Райдужна, яку вирощували в одному з господарств-партнерів у Київській області.

Цього сезону погодні умови дали можливість посіяти раніше, ніж зазвичай, вологи було достатньо для добрих сходів, але разом із цим були й масові сходи бур’янів та падалиці попередника.

На цьому полі була проблема з дводольними рослинами, насамперед це — полин гіркий, дикий ріпак, лобода біла, осот рожевий, хвощ польовий, ромашка непахуча, спориш звичайний та падалицею соняшнику. Власника найбільше турбував полин, багаторічна рослина родини айстрових. На полі його було дуже багато і з його практики, боротися з ним не так просто.

Обговоривши низку препаратів від Himagro M, ухвалили спільне рішення застосувати препарат ТРИСТАР, який має три діючих речовини (трибенурон-метил, 40 г/кг + тифенсульфурон-метил, 40 г/кг + флуроксипір-мептил, 360 г/кг). Це системний післясходовий гербіцид, який застосовують проти широкого спектра однорічних і багаторічних дводольних бур’янів  на посівах озимої та ярої пшениці, ячменю, жита, вівса, проса. Має широке вікно застосування — від фази кущення до прапорцевого листка культури.

Перший і єдиний обробіток проти бур’янів провели на початку травня, норма внесення препарату становила 0,350 кг/га. На момент внесення наявний спектр дводольних бур’янів мав різні фази росту й розвитку…

Робота препарату Тристар на 8-й день після внесення

Перший моніторинг роботи гербіциду провели на 8-й день після внесення. Роботу вже було чудово видно, на фото можна бачити значне пригнічення всього ряду широколистих рослин, які були на посівах пшениці.

Наступний моніторинг роботи препарату провели вже на 16-й день після внесення. Препарат ідеально впорався зі своєю роботою — всі дводольні бур’яни практично загинули.

Третій виїзд на поле пшениці був на 38-й день після внесення, у фазу молочної стиглості зерна. Фото передає ідеально чисті посіви.

Робота препарату Тристар на 16-й день після внесення

Загалом упродовж вегетації для системи захисту цієї пшениці від Himagro M були використані такі препарати:

•              проти бур’янів — препарат ТРИ­СТАР (трибенурон-метил, 40 г/кг + тифенсульфурон-метил, 40 г/кг + флуроксипір-мептил, 360 г/кг);

•              проти комплексу шкідників — препарат РАНЧО (клотіанідин, 480 г/л);

•              проти хвороб — препарати ФИТО­ЛЕКАРЬ (флутріафол, 250 г/л); ­ЖОКЕЙ ЕКСТРА (азоксистробін, 200 г/л + ципроконазол, 80 г/л); ТЕБУФОР (тебуконазол, 250 г/л);

•              у кожен з обробітків додавали прилипач — препарат ПРОЛІФ (багатоатомні спирти (поліспирти)) та піногасник — препарат СУПЕР АНТИФОМ (полідиметилсилоксан).

Робота препарату Тристар на 38-й день після внесення

Сьогодні Himagro M пропонує засоби захисту рослин, які повною мірою задовольняють ваші виробничі потреби, з відтермінуванням оплати для мікро-, малих і середніх підприємств. Ви можете скористатися послугою в межах програми «КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРОЖАЮ», що стала можливою завдяки підтриманню американського народу, наданому через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International. Завдяки цій ініціативі на вигідних умовах відтермінування оплати ви можете отримати продукцію як для вказаної вище системи захисту пшениці, так і для інших систем захисту різних сільськогосподарських культур.

Для зменшення ризиків негативного впливу і наслідків для населення та навколишнього середовища й запобігання порушення санітарних вимог у застосуванні засобів захисту рослин суб’єкти господарювання мають дотримуватися вимог ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

P.S. Працюємо, щоб збільшити й покращити ваші врожаї!

himagro.com.ua/usaid

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ