Овочі-Ягоди-Сад

Травневий мороз

Травневий мороз

Приморозки, які трапилися у середині травня, пошкодили врожай плодових у цілій Україні.

 

Пошкоджені приморозком квiти суницi сорту Берегиня

Ніч із 10 на 11 травня 2017 року, коли арктичні повітряні маси заполонили значні території Європи і майже всю Україну, шокувала садівників і виноградарів. Хоч весняні приморозки в окремих регіонах України звичне явище, ушкоджень такого масштабу не пам’ятають навіть люди, яким за вісімдесят.

 

Постраждали не лише сади і ягідники більшості областей України (що вже й говорити про волоський горіх!), — мороз вдарив по таких традиційно садівничих країнах, як Польща, Сербія, Німеччина… Навіть знамениті французькі виноградники у провінціях Коньяк, Шампань, Бордо зазнали значних ушкоджень. Єдиним садівничим регіоном у Європі, який не зачепило, стали Кубань та АР Крим…

 

Попередні підсумки

 

Уже 11–12 травня на різних ресурсах в інтернеті з’явилися перші підрахунки збитків, і вони були невтішними. Вітчизняні галузеві асоціації повідомляли про втрату 20–40% урожаю суниці та прогнозували 30–100% зростання ціни на плоди вишні і черешні. За оцінками фахівців, найбільше постраждали Київська, Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Миколаївська та Запорізька області, у яких втрати врожаю окремими господарствами мали сягнути 90%. За різними оцінками, у цілому по Україні 2017 року врожай ягід, плодів і горіхів порівняно із попереднім сезоном має зменшитися майже наполовину.

 

Покази метеостанції навчально-дослідного саду НУБіП України (Київ, Голосієво) свідчили, що із 2-ї до 7-ї години 11 травня мороз сягав –3 °C. У молодих пагонів винограду, волоського горіха, зав’язей абрикоса та цвіту суниці шансів вижити не було. У саду черешні, який цієї весни добре цвів, і без втрат, із рясною зав’яззю вийшов із попереднього квітневого похолодання, удень 11 травня бурими були майже усі плоди. >>> продовження 

 

Продовження статті ви може прочитати у друкованому примірнику журналу «Садівництво по-українськи».

Будь ласка, оформіть передплату в редакції, подзвонивши на номер телефону: (044) 287-88-30

 

 

Інші статті в цьому журналі
Садівництво по-українськи
Садівництво по-українськи
Садівництво по-українськи
3
Статті з журналу:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ