Увага до дрібниць і потреб агровиробника — це принцип, якого дотримується компанія BEDNAR у виробництві техніки
Рішення для високих урожаїв

За нинішніх умов господарювання для українських фермерів має значення кожна дрібниця. Особливо, коли йдеться про техніку, від якої залежить ефективність роботи та якість урожаю. Увага до дрібниць і потреб агровиробника — це принцип, якого дотримується компанія BEDNAR у виробництві техніки.
Саме тому українські аграрії дедалі частіше віддають перевагу цим агрегатам, адже вони зарекомендували себе як надійні, універсальні та економічно вигідні рішення.
Поєднання високої продуктивності, адаптивності до різних умов і типів ґрунтів за помірної вартості робить техніку BEDNAR ідеальним вибором для господарств будь-якого масштабу — від малих підприємств до агрохолдингів. І аграрії охоче діляться досвідом використання своїх незамінних помічників — компакторів, дискаторів, сівалок.
«Компактор BEDNAR SWIFTER готує ідеальне посівне ложе, завдяки чому отримуємо рівномірні сходи всіх культур»

Давід Ожюм’є, власник ТОВ «Екотера» (Хмельницька обл.)
Компактор SWIFTER SE 12000 ми придбали цієї весни в компанії АМАКО. Це вже третій агрегат у господарстві виробництва BEDNAR. Маємо також широкозахватну сівалку EFECTA й універсальний дискатор SWIFTERDISC. До придбання компактора опцію передпосівної підготовки ґрунту в нас виконував дискатор. Це якісний ефективний агрегат з агресивними А-дисками, розміщеними за системою TwinDisc, що добре і рівномірно подрібнює й перемішує пожнивні рештки. Але саме щодо передпосівної підготовки ми мали проблему з глибиною обробітку — нам потрібно було робити посівне ложе мілкіше, ніж його робив дискатор. Тому вирішили придбати компактор.
Нині завдяки SWIFTER окрім якісної підготовки посівного ложа на потрібну глибину ми отримуємо також вирівняне, чисте від бур’янів поле й оптимальну дрібногрудкувату структуру ґрунту. Цього року робили компактором передпосівну підготовку ґрунту для сівби соняшнику, кукурудзи та сої. Обробіток робили на глибину 4–5 см, і агрегат чітко тримає її на всій площі.
Зазвичай з осені робимо глибоке розпушування, потім після зими закриваємо вологу боронуванням, і вже передпосівний обробіток робимо компактором. Пробували також працювати ним після кукурудзи без попередньої оранки. Там було багато пожнивних решток кукурудзи, і я мав сумніви, чи впорається цей агрегат, але він впорався без проблем.
Агрегатуємо 12-метровий SWIFTER із напівгусеничним трактором потужністю 400 к. с. Середня робоча швидкість — 12–14 км/год. Таким чином, за день робимо 100–120 га без проблем. Усього за цю весну наробіток компактора становить 1,6 тис. гектарів, і потреби міняти робочі органи поки що немає.

Компактор SWIFTER і сівалка EFECTA — це взагалі ідеальний тандем. Висівна секція сівалки має високий тиск сошників, що ідеально працює після компактора SWIFTER, адже насіння закладається на оптимальну глибину в ідеально підготовлене посівне ложе. Завдяки такому тандему агрегатів ми отримали цього року максимально рівномірні сходи всіх культур.
«Універсальний дискатор BEDNAR SWIFTERDISC здатен якісно виконувати і лущення стерні, і основний та передпосівний обробітки»

Володимир Іванець, директор та власник ТОВ «Лан — К» (Київська обл.)
Дискатором BEDNAR SWIFTERDISC XO 5000F ми користуємося з березня цього року. Нам потрібен був універсальний агрегат, яким можна було б виконувати і передпосівний, і основний обробіток, і лущення стерні. І якраз цей дискатор підійшов під усі ці критерії. Я багато читав про нього, дивився відео, і менеджери компанії АМАКО рекомендували його, вислухавши мої побажання. Загалом це один із найкращих дилерів, з якими я працював.
Навесні ми робили дискатором передпосівну підготовку ґрунту під сівбу кукурудзи, соняшнику, сої після осінньої оранки. Крім того, вирощуємо овочі, тож цього року робили за допомогою SWIFTERDISC підготовку навіть під сівбу розсади капусти й подекуди навіть культиватор гірше робив підготовку, ніж цей дискатор. Площа після нього вирівняна, структура ґрунту оптимальна, ґрунт рівномірно і правильно ущільнений. Були й такі поля, які ми не встигли з осені обробити (близько 30% усіх площ), тож подекуди SWIFTERDISC виконав і основний обробіток. Зокрема, на одному з полів попередником була кукурудза, тобто на полі лишилось багато пожнивних решток, які ми не приорали восени. Утім, після двох проходів дискатора ми відразу почали сівбу.
Можлива глибина обробітку цим агрегатом — від 2 до 12 см, але ми працювали на 4–7 см. Навіть на пожнивних рештках кукурудзи не було потреби робити глибший обробіток. Перший обробіток був на 7 см, а другий — на 5 см.
Загалом цього року після SWIFTERDISC ми отримали найкращі дружні сходи, які будь-коли мали в господарстві. Звісно, сприяла й достатня кількість опадів, утім, якість обробітку відіграє не менш важливу роль.
Дискатор SWIFTERDISC XO 5000F агрегатуємо з трактором потужністю 240 к. с. За зміну обробляли приблизно 60–70 га за середньої робочої швидкості 12 км/год. Пробували й 15 км/год, але навесні було багато вологи, тому оптимальна швидкість становила 12–13 км/год. Всього за весну напрацювали десь 800 га. І після такого наробітку нині я візуально не бачу зношення робочих органів, тому нічого міняти не потрібно.
«Завдяки сівалці BEDNAR OMEGA одночасно із сівбою сої внесли добрива й отримали дружні сходи»

Михайло Забавський, директор ПСП «Куява» (Хмельницька обл.)
Сівалку від BEDNAR OMEGA OO 6000 FL ми придбали у компанії АМАКО цього року, тож відпрацювали нею тільки весняну посівну. Хочу зазначити чудового менеджера компанії, а також інженера, які доставили сівалку нам у господарство, налаштували її й провели інструктаж щодо роботи з нею. Придбали в АМАКО цього року також трактор потужністю 370 к. с. З ним і агрегатуємо сівалку. Навесні сіяли нею сою з одночасним унесенням 100 кг/га сульфату амонію. Сівалка OMEGA має подвійний бункер, що дає змогу виконувати таку функцію, а це дуже ефективно і для розвитку рослин, і для економії пального, адже за один прохід робимо кілька операцій.
Норма висіву сої в нас відрізняється залежно від сорту, і сівалка чітко виконує кожну задану норму, яку, до речі, легко регулювати. Наша попередня сівалка також якісно сіяла, і нині вона в нас також функціонує, але OMEGA OO 6000 FL має більший захват (6 м проти 4-х), на ній краще регулюються різні опції, а також вона точніше тримає глибину висіву й притискає ґрунт. Сою ми сіємо після оранки, що чергується з глибоким розпушуванням, на глибину від 2 до 4 см, і цю глибину витримано на всій площі. Сіяли із шириною міжряддя 12,5 см.

Усього цієї весни посіяли сівалкою OMEGA 300 га сої, не зупиняючись на ремонт. За зміну вдавалося посіяти близько 80 га за середньої робочої швидкості 12 км/год. Словом, агрегатом я дуже задоволений. На сьогодні маю гарні рівномірні сходи, адже й вологи на момент сівби в ґрунті було достатньо, і сівалка якісна.
Якісна сівба на високій швидкості забезпечує паралелограмна система кріплення (PSP) висівних сошників у поєднанні з тиском на сошник у 130 кг. Система PSP дозволяє ідеально копіювати рельєф поля й чітко витримувати задану глибину висіву. Окрім того, посівний комплекс оснащено переднім шинним котком Frontpack, який дозволяє ідеально вирівняти поверхню поля перед проходом, розбиває грудки й підтримує сівалку в горизонті.