Техніка

Ефективність і надійність техніки ТМ BOGUSLAV підтверджена сотнями тисяч оброблених гектарів

Перевірено в полях

Перевірено в полях

Ефективність і надійність техніки ТМ BOGUSLAV підтверджена сотнями тисяч оброблених гектарів як в Україні, так і далеко за її межами

На сьогодні лідерську позицію серед виробників обприскувачів в Україні тримає ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», більш відома як компанія BOGUSLAV. Такого рівня компанії вдалося досягти завдяки високій якості продукції та впровадженню новітніх технологічних рішень. Ефективність і надійність техніки ТМ BOGUSLAV підтверджена сотнями тисяч оброблених гектарів як в Україні, так і далеко за її межами. Адже останні п’ять років компанія активно освоює іноземні ринки, і за минулий маркетинговий рік обсяг експорту причіпних обприскувачів виробництва компанії зріс до 300 одиниць, а це приблизно 30% загального обсягу виробництва підприємства. 

Компанія була створена в далекому 1929 році для виробничо-технічного й організаційного обслуговування сільськогосподарських підприємств і називалася «Богуславська МТС». З 1953 року підприємство спеціалізувалося на капітальному та поточному ремонтах тракторів. У 1996 році відбулася реорганізація підприємства на Акціонерне Товариство, було змінено стратегію розвитку компанії. Протягом останніх 25 років компанія спеціалізується на виробництві машин для хімічного захисту рослин й агрегатів для внесення рідких мінеральних добрив. 

Нині команда працівників компанії налічує понад 200 спеціалістів. Над розробленням нових рішень щодо підвищення якості, надійності та ефективності техніки, яку випускає підприємство, працюють чотири провідних конструктори. Створення нових конструкцій починається з 3D моделювання та перевірки всіх кінематичних схем, проводиться силовий розрахунок конструкції, враховуючи максимальні динамічні навантаження, які можуть виникати під час роботи машини. Потім виготовляють прототип, проводиться перевірка точності силового розрахунку за допомогою тензометричних датчиків і за результатами випробувань коригують. Після цього проводять стендові й польові випробування на витривалість за високої інтенсивності динамічних навантажень. 

Компанія BOGUSLAV одна з перших підприємств — виробників сільгосптехніки впровадила на виробництві систему силових розрахунків за допомогою кінцево-елементного моделювання. Силовий розрахунок за допомогою такого методу істотно спростив визначення напружень у складних вузлах, знизив час розрахунків і підвищив їх точність. Такий підхід дає можливість прогнозувати найбільш напружені точки конструкції, дозволяючи запобігти можливим пошкодженням ще на стадії проєктування. Більше з тим, дає можливість вирівняти епюру навантажень по всій конструкції, уникаючи «зайвого» металу і ваги. Силовий розрахунок проводиться як для конструкції загалом, так і для окремих її елементів і вузлів, для підвищення точності результатів. Таким чином, збільшується надійність конструкції. 

На території заводу у 5,8 га розташовано три виробничих цехи й адміністративні приміщення. Цехи повністю укомплектовані обладнанням для виробництва, їх постійно модернізують для запровадження нових технологій виготовлення продукції. Парк обладнання заводу, до складу якого входять сучасні обробні центри виробництва міжнародних концернів Європи, Японії й Китаю, дозволяє виготовляти продукцію з гарантовано високою точністю. 

На підприємстві працює установка для лазерного різання листового металу Bystronic BySprint Pro, яка дозволяє різати метал завтовшки 0,5–25 мм з точністю до 0,1 мм. Використання програмного забезпечення Bysoft 7, дозволяє виготовити партію однакових деталей будь-якої складності та в будь-якій кількості, з мінімальними відходами. Застосовуючи лазерне різання в комплексі з пресом для згинання листового металу Bystronic Xpert, наша компанія розробила низку конструкцій без застосування трубного металопрокату, оптимізованих як за технологією виробництва, так і за міцністю. Цей тандем дозволив так само оптимізувати й сучасні конструкції, істотно знизивши трудовитрати на зварювальні роботи. 

Основні зварювальні роботи виконують напівавтоматичним зварюванням у суміші захисних газів. Для дотримання геометричної точності розміщення елементів рами розроблено спеціальні кондуктори для їх закріплення. Певні зварювальні роботи виконують за допомогою японського роботизованого комплексу з функцією постійного контролю просторового положення зварювального пальника відносно деталі, що зварюється. Надточне дотримання технології зварювального процесу та траєкторії руху робота сприяє підтриманню постійно високої якості зварного шва. 

Окрім того, фахівці технологічного та експертного відділів перевіряють ефективність упровадження технологічних нововведень і проводять дослідження нових розробок. Одним з останніх етапів створення машини є перевірка машини на витривалість і надійність роботи в екстремальних умовах. Для визначення витривалості машини на базі заводу було створено випробувальний стенд. Він моделює максимально можливі динамічні експлуатаційні навантаження з частотою, що в рази перевищує реальні умови. Емпіричні коефіцієнти наведених навантажень — (1 : 30)–(1 : 40). Тобто за один день ми можемо змоделювати місяць роботи в полі. Протягом цього випробування всі поломки усуваються для визначення не лише першої, а й наступних можливих поломок, аж до моменту, коли машину відновити вже не вдається. 

За всю історію виробництва завод випустив понад 6 тис. машин, із них обприскувачів — 4,5 тис. З кожним роком виробничі потужності збільшуються, і вже сьогодні модельний ряд техніки BOGUSLAV налічує 23 моделі причіпних обприскувачів. А також дві моделі самохідних обприскувачів BOGUSLAV MAF 4200 і BOGUSLAV IBIS 3000 з високим кліренсом (1700 та 1800 мм відповідно). Ці машини створено для якісного захисту високорослих культур навіть у пізні фази розвитку. 

Обприскувач MAF 4200 обладнано потужним двигуном Perkins 238 к. с., може обладнуватись штангою від 30 до 36 м і має бак на 4600 л. Комфорт оператора під час роботи забезпечує простора кабіна, що має безліч переваг: герметичність, відмінну звукоізоляцію, кондиціонування, клімат-контроль, систему очищення повітря з вугільними фільтрами, регульоване рульове колесо, сидіння оператора на пневмопідвісці, ергономічно розташовані органи керування. 

Важливо, що в обох моделях (MAF 4200 і IBIS 3000) кабіна відповідає стандартам 4-го — максимального рівня безпеки відповідно до Європейських вимог. 

Високий рівень ходових характеристик забезпечують гідростатична трансмісія POCLAIN з повним приводом (4 . 4) та гідропневматична підвіска з азотними енергоакумуляторами. Вони дозволяють рухатись на швидкості до 40 км/год. Усі колеса є керованими, що значно зменшує пошкодження посівів на розворотних смугах: задні колеса завжди рухаються по сліду передніх. Ця модель також має три кермових режими керування: керовані передні колеса, керовані всі колеса, а також «крабовий хід». 

Для менших фермерських господарств пропонується модель IBIS 3000 з двигуном JCB потужністю 175 к. с. Обприскувач має бак на 3150 л і може оснащуватися штангою на 24 або 28 м. Ця машина постачається з приводом на чотири колеса, оснащена інтелектуальною антибуксувальною системою POCLAIN. Це забезпечує стабільний рух обприскувача з оптимальними енерговитратами в умовах стрімких рельєфів й екстремально важких ґрунтів. 

Задні колеса і передній міст оснащено незалежною підвіскою, що значною мірою покращує безпеку і комфорт під час пересування дорогами загального призначення на високій швидкості. Регулювання передньої й задньої підвіски здійснюється за допомогою азотних енергоакумуляторів, пов’язаних із блоком керування. Таким чином, обприскувач працює однаково стабільно незалежно від ступеня заповнення бака й мікрорельєфу. 

На обох машинах установлено систему комп’ютерного керування ARAG Bravo 400S LT, яку додано до стандартної комплектації обприскувача. Комп’ютер керує усіма функціями розподілення рідини й навігації, а також вимикає секції в автоматичному режимі без підтримання зовнішнього електрон ного блока керування (ECU). 

Однією з головних переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних моделях конструкція штанги й унікальна система її стабілізації. Механізм стабілізації штанги обладнано амортизаторами й пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині та блоками пружинних елементів для гасіння коливань у горизонтальній площині. Він забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки й зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача. 

Важливо зауважити, що всю техніку, зокрема й самохідні обприскувачі, ТМ BOGUSLAV додано до переліку техніки, на яку надається державна компенсація 25% її вартості. У процесі оформлення документів на її отримання фахівці компанії надають юридичну підтримку. Окрім того, компанія пропонує кілька вигідних програм фінансування на придбання самохідних обприскувачів і спеціальні рішення з їх сервісного підтримання. Тому стати власником обприскувача BOGUSLAV не лише приємно, а ще й досить вигідно. 

www.boguslav.ua

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ