Елеватор
Головне:
Елеватор

Небулізація: зерно вам скаже «дякую!»

Поділитись:
Небулізація: зерно вам скаже «дякую!»

Покращити імідж підприємства — покращити імідж країни!

Уже навіть не десяткам, а сотням елеваторних підприємств України вдалося захистити хлібні запаси від шкідників і підвищити ефективність своєї роботи завдяки прогресивній французькій технології небулізації Пірігрен 50 ХТ. Запровадження цього дієвого методу захисту зерна в зерносховищах дало можливість відчутно мінімізувати кількісно-якісні втрати й оптимізувати логістику. Звісно ж, це — неабияка конкурентна перевага бізнесу в умовах сьогодення.

Як це працює

Інсектицид контактної дії Пірігрен 50 ХТ (діюча речовина піриміфос-метил) в Україні пропонує французька компанія-виробник SOJAM. Він призначений для обробки всіх ранніх зернових (пшениця, ячмінь, жито, овес, сорго, полба, спельта) й кукурудзи. Завдяки обладнанню, розробленому спеціально для мікроскопічного розпилення й рівномірного розподілу препарату, потік зерна під час завантаження у сховище або вивантаження з нього у вагон (схема), вкриває рідкий інсектицид у вигляді туману (величина краплин становить 10–20 мікрон). Це і є метод небулізації. Його застосовують до всіх типів зерносховищ як вертикального, так і підлогового зберігання (за умови механізації складів).

Усього одна обробка!

Обробка цим препаратом залежно від дозування та ступеня зараженості зерна забезпечує захист від комах-шкідників від 3 до 12 місяців, ліквідуючи наявне зараження та захищаючи від повторного чи прихованої форми. Препарат ефективний проти комірних комах (довгоносики, борошноїди, хрущаки, борошняні кліщі, блестянки, капюшонники, зернова й борошняна міль й ін.). Оброблене інсектицидом Пірігрен 50 ХТ зерно можна переміщати (відвантажувати, перевантажувати тощо) без повторної обробки, а також відвантажувати зерно на переробку, зокрема на борошно, солод, комбікорм. Така перевага дає суттєву оптимізацію ресурсів, а також дозволяє ефективно керувати ризиками (передусім боротися із зараженістю шкідниками) на всіх ланках логістичного ланцюжка, зокрема за завантаження експортних партій продукції в річкових і портових терміналах.

Ця технологія придатна для використання й ефективна за будь-якої погоди. Вона дає змогу обробити зерно тоді, коли це зручно, й зберегти його до часу відправлення покупцю та максимальної ціни на ринку.

Максимальний ефект

Пірігрен 50 ХТ може постачатися в тарі 25 л (каністра), 200 л (бочка) і 1000 л (контейнер).

Відповідно до нормативних вимог України, гранично допустима концентрація піриміфос-метилу (діючої речовини) в зерні становить 5 мг/кг. У разі максимального дозування препарату Пірігрен-50, ХТ (8 л/100 т) ГДК становить 4 мг/кг, тобто навіть у момент обробки показник не перевищує нормативні вимоги. Максимальний ефект досягається через 72–96 год після обробки: комахи гинуть, не встигаючи пошкодити зерно. Інсектицид Пірігрен 50 ХТ не впливає на якісні показники зернової маси (гігрометрія, вологопоглинання, борошномельні властивості, схожість насіння, залишковий уміст важких металів).

Застосування Пірігрен 50 ХТ надає можливість тривалого зберігання і водночас дозволяє за бажанням збільшити оборотність зерна на елеваторі.

Європейська якість

Спеціальне обладнання для небулізації Пірігрен 50 ХТ гарантує безпеку як для кінцевого споживача продукції, так і для персоналу елеватора. Оскільки препарат готовий до використання, то працівникам не потрібно його розбавляти, дозувати, змішувати тощо (таким чином контакт персоналу з інсектицидом відсутній). До слова, залежно від потужностей і конструкції елеватора, можна обрати переносне чи стаціонарне обладнання. Воно просте у використанні. До того ж персонал зерноскладу здатний самостійно обробити зерно, суттєво зменшуючи витрати часу та коштів на цю операцію.

Гарантована ефективність

Показником високої відповідальності компанії «Сожам Україна» є забезпечення регулярного обслуговування встановленого обладнання й оперативна доставка інсектициду в потрібній кількості. За такого високого рівня клієнтського сервісу кожне підприємство має нагоду індивідуально визначитися, коли і з яким дозуванням обробляти зерно: під час приймання чи перекидання, в процесі зберігання або під час відвантаження. Час — це гроші. Відтак технологія, що дозволяє з найменшими втратами зберігати зерно та планувати його реалізацію за умов найкращої ринкової кон’юнктури — це можливість підвищити ефективність агробізнесу. А вашому елеватору потрібна небулізація?

Таблиця. Об’єми зерна, які можна обробити залежно від дозування Пірігрен 50 ХТ®

Дозування (строк зберігання)1000 л200 л25 л
4 л/100 т (3 міс.)25 0005000625
6 л/100 т (6–9 міс.)16 7003333417
8 л/100 т (до 12 міс.)12 5002500313

Переваги «Сожам-небулізації»

  1. Одноразова обробка = тривалий захист (від 3 до 12 місяців).
  2. Нема потреби затримувати партію зерна (відсутні періоди експозиції та дегазації).
  3. Можливість оперативно / власними силами елеватора проводити обробку.
  4. Адаптованість до всіх типів сховищ (нема потреби в герметизації).
  5. Немає потреби зупиняти роботу елеватора/складу для проведення обробки.
  6. Обробку можна проводити під час приймання / в процесі зберігання / відвантаження.
  7. Можливість працювати за мінусових температур (до –7 °С).
  8. Відсутність впливу на якісні та безпекові показники зерна (вміст ДР у межах норм) HACCP Friendly.
  9. Співпраця напряму з виробником обладнання та препарату.
  10. Технічна сервісна служба, склад запасних частин і препарату в Україні (Обухів).

Говорять клієнти

Володимир СУЩЕНКО, заступник генерального директора з питань елеваторного та комбікормового виробництва ГК «Укрлендфармінг»

— Ми раді співпрацювати із Sojam, компанією, що допомагає нам захищати врожай від шкідників у ефективний і безпечний спосіб. Sojam виявляє справжню майстерність у гнучкості, розробляючи обладнання під наші потреби: як для елеваторів на 60 тис. тонн, так і на 490 тис. тонн — із місткостями по 30 тис. тонн. Протягом багатьох років ми випробували технології й обладнання Sojam. Вони високоефективно працюють навіть на таких динамічних лініях, які переробляють понад 6 тис. тонн зерна на добу. Завдяки Sojam ми впевнені, що воно буде тривалий час захищеним від шкідників і водночас безпечним для людей.

Олександр ПОПОВ, керівник технічного департаменту ТОВ «Волинь-зерно-продукт»

— Установили систему «СОЖАМ-небулізація» на трьох елеваторах різного типу (підлоговики, металеві силоси). Також за допомогою переносного обладнання можемо користуватися й на інших зерноскладах. Препаратом ПІРІГРЕН 50 ХТ задоволені, протягом чотирьох років мали змогу порівняти якість та економіку зберігання з обробкою та без неї. Ранню групу намагаємося повністю обробити під час приймання й спокійно чекаємо на прийнятну ціну на зерно хоч до весни. Економіка складається, вдалося в рази оптимізувати кількісноякісні та логістичні питання.

ТОВ «Сожам Україна»
м. Київ, проспект Соборності, 15, оф. 605
e-mail: [email protected]
(044) 287-48-28
Більше інформації на сайтах
www.sojam.ua та www.sojam.fr