Зволоження метрового шару ґрунту в більшості регіонів надлишкове або достатнє
За даними Укргідрометеоцентру станом на 20 липня на незібраних площах північних, західних, в окремих районах Вінницької, Черкаської, Полтавської та Харківської областей зволоження метрового шару ґрунту під ранніми зерновими культурами було надлишковим (85-120 мм і більше) та достатнім (60-70 мм продуктивної вологи) для періоду повної стиглості зерна. Місцями на Черкащині зволоження метрового шару ґрунту було недостатнім (менше 50 мм).
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрокліматичних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту (0-20 мм) під кукурудзою на більшості площ залишалися на достатньому (21-30 мм і більше) та задовільному (11-20 мм) рівнях. В окремих районах Одеської, Дніпропетровської, Черкаської, Вінницької, Чернігівської та Волинської областей ґрунт був зволожений недостатньо (містилося менше 10 мм продуктивної вологи).
У метровому шарі ґрунту (0-100 мм) у північних, західних, центральних, окремих площах Харківської областей утримувалися переважно достатні та оптимальні (101-120 мм і більше) запаси продуктивної вологи.
На багатьох площах Вінницької, Одеської, в окремих районах Кіровоградської областей вологозабезпечення було задовільним (81-100 мм), місцями у центральних, Одеській, Миколаївській та Волинській областях – недостатнім (28-79 мм продуктивної вологи).
Під цукровим буряком зволоження орного шару ґрунту (0-20 мм) понизилося до недостатніх (5-8 мм продуктивної вологи) показників. Задовільне зволоження орного шару ґрунту відмічалося в окремих районах Вінницької області.
Нагадаємо, коливання погодних умов уповільнюють темпи жнив.