Агрономія

Зростає щільність популяції мишоподібних гризунів

Зростає щільність популяції мишоподібних гризунів

Сприятливі погодні умови та достатня кормова база сприяють незначному зростанню щільності популяції мишоподібних гризунів, ріст чисельності та міграція яких спостерігається повсюди.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Переважно в крайових смугах полів на гектарі озимих ріпаку, подекуди пшениці обліковується 1-3 жилих колоній.

У посівах багаторічних трав, неорних землях, узбіччях, лісосмугах, полях після кукурудзи, соняшнику, овочевих культур гризунів виявляли в чисельності 1-3, макс. 4-6 (Вінницька, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Житомирська, Львівська, Полтавська, Черкаська обл.) колоній на гектарі в кожній з яких 2-6 жилих нір.

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів.

Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність проведення винищувальних заходів, шляхом застосування родентицидів.

Нагадаємо, агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till. Як повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.