Зниження температури та опади стримували розвиток шкідників озимих зернових
Зниження температури повітря та опади, що спостерігались наприкінці першої декади жовтня, стримували розвиток та шкідливість злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Утім, такі погодні умови не вплинули на розвиток і живлення личинок хлібного туруна та гусениць озимої совки, які за чисельності 0,5-1 макс. 2 (Херсонська обл.) екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин у слабкому ступені.
Переважно в Лісостепу та Поліссі на ранніх посівах озимих пшениці відмічається проявлення хвороб, а саме борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу (Тернопільська, Чернівецька, Чернігівська обл.),якими охоплено до 3% рослин.
На падалиці зернових культур запас інфекції борошнистої роси відмічають на 2-10% уражених рослин, бурої іржі, септоріозу, осередково гельмінтоспоріозу на 1-3% рослин, що в подальшому, за сприятливих погодних умов, може сприяти їх прояву на посівах озимини.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.
Нагадаємо, озимими в Україні вже засіяли 3,8 млн га.