Значна шкодочинність південного сірого довгоносика можлива в кількох областях
За сприятливих гідротермічних умов для перезимівлі та розвитку, особливо в період сходів і початку листоутворення, зимуючого запасу південного сірого довгоносика достатньо для утворення локальних осередків значної шкодочинності у посівах просапних та зернових культур Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Кіровоградської, Київської, Одеської областей.
Про це йдеться у прогнозі фітосанітарного стану агроценозів України, розробленому фахівцями Держпродспоживслужби.
У Степу зимуючий запас південного довгоносика зареєстровано в осередках Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Одеської областей, у Лісостепу – Вінницькій та Київській областях.
Ґрунтовими обстеженнями восени встановлено збільшення заселених площ до 9% від обстежених, шкідника виявлено на (2020 р. 8%). Найбільші площі, заселені зимуючими шкідниками у Київській (13% обстежених) та у Дніпропетрівській (до 50% обстежених) областях. Щільність довгоносиків, що пішли на зимівлю становить 0,2-0,7, в середньому 0,5 екз. на кв.м.
Як зазначається, в останні роки відмічають зменшення площ розповсюдження південного сірого довгоносика. У вегетацію 2021 року шкідник заселяв 4,3% обстежених площ, що майже на рівні минулого року (3,5% обстежених площ). Найбільш заселено сільськогосподарських угідь у Київській (1,1 тис. га – 64,7% обстежених площ) і Дніпропетровській (0,6 тис. га – 100%) областях.
Чисельність фітофага в період вегетації залишається невеликою, на рівні минулих років, і складала 0,1-0,6, макс. 1-2 екз. на кв.м. Відносно невеликі розміри площ заселення і кількість шкідника обумовили його шкідливість, яка була слабкою, лише в локальних осередках – середнього ступеню, і складала 1-2% рослин соняшнику, кукурудзи, цукрового буряку, гороху та ін.
Більше було пошкоджено 7% рослин – у Донецькій та Київській областях. Максимальна пошкодженість в осередках на соняшнику Київської області досягала 15%. В Івано-Франківській і Чернівецький областях шкодочинність довгоносиків не відмічено.
Раніше повідомлялося, що навесні можливе зростання чисельності південного сірого довгоносика.