Зміна оранки на мінімальний обробіток ґрунту потребує комплексного підходу ‒ агроном

У «ТАС Агро Захід» на всіх цих площах, тобто під усі вирощувані в кластері культури, серед яких кукурудза, соняшник, соя, озимі ріпак і пшениця, основний обробіток ґрунту змінили з оранки на мінімальний. За словами головного агронома Західного кластера компанії «ТАС Агро» Володимира Шила, здійснити такий перехід, тільки замінивши плуг на інший агрегат для обробітку ґрунту, неможливо. Тут спрацює лише комплексний підхід.
Про це він розповів в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.
Тому, за словами фахівця, у переході на мінімальний обробіток ґрунту мають значення всі елементи технології, навіть робота комбайна: якщо погано подрібнити пожнивні рештки й лишити стерню «в коліно», а потім зайти в поле глибокорозпушувачем, рештки будуть розподілені нерівномірно, і агрегат загортатиме їх неякісно, яким би хорошим він не був.
«Ми повністю відмовились від оранки й почали ретельніше працювати з ґрунтом, щоб передусім покращити його вологопроникність, структуру і загальний стан та здоров’я. Крім того, мали проблеми з вітровою й водною ерозією ґрунту, якій треба було запобігти. Тому вирішили ощадливіше ставитися до ґрунту, адже це наш основний актив»,
‒ пояснив Володимир Шило.
Нагадаємо, за словами агронома, мінімальний обробіток ґрунту вимагає ретельнішого захисту рослин.