Зменшення обсягів застосування міндобрив матиме неоднозначні наслідки, – думка
Зменшення обсягів застосування міндобрив, що стало вимушеним кроком для багатьох аграрів цього року, скоротить показники врожайності культур. А на якість ґрунтів це вплине неоднозначно.
Про це пише консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», національний експерт із ґрунтоощадного землеробства ФАО Микола Биков у своїй колонці на AgroTimes.
Як відомо, повноцінне підживлення дає прибавку врожайності в межах 30%. Тож наступного року слід очікувати зниження врожайності в цих межах, залежно від погодних умов того чи іншого регіону та обсягів унесення добрив.
Також є ризик виснаження певних типів ґрунтів, адже разом з урожаєм ми виносимо з ґрунту фосфор, магній, калій, кальцій та інші мікроелементи. Але й тут, на думку експерта, не все однозначно.
«Досі наші фермери застосовували найбільше азотні добрива (основна частка під кукурудзу), а обсяги використання складних добрив завжди були низькими. Через внесення великої кількості азоту відбувається втрата органічної речовини (гумусу) з ґрунту, тому що азот притуплює роботу бактерій та розвиток біоти і це призводить до деградації ґрунту, він стає щільним, забитим», – зазначив Микола Биков.
Тому скорочення їх унесення з одного боку матиме позитивний вплив на якість ґрунтів, а з іншого – призведе до зменшення урожайності.
Нагадаємо, багато аграріїв цього року сіяли озимі без міндобрив. Раніше повідомлялося, які особливості застосування виключно органічних добрив.