Агрономія

Життєздатність озимих після перезимівлі в «МХП – Урожайна країна» на рівні 93-100%

Життєздатність озимих після перезимівлі в «МХП – Урожайна країна» на рівні 93-100%

Агрономи ТОВ «МХП – Урожайна країна» перевірили стан озимих культур після перезимівлі. Життєздатність рослин становила, незалежно від строків сівби, 93-100%. На підприємстві цього сезону посіяно 3310,56 га пшениці озимої та 1366,88 га озимого ріпаку.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці компанії.

«Для визначення життєздатності рослин на підприємстві застосовують метод «монолітів», тобто з посівів озимих культур вирубують моноліт ґрунту розміром 30х30 см завтовшки 15 см так, щоб у нього потрапили рослини з двох суміжних рядків. Через десять днів проводять попередню оцінку життєздатності рослин, а через 15-20 днів – остаточну», – зазначив Сергій Чубенко, головний агроном підприємства.

За його словами, погодно-кліматичні умови були відносно сприятливі для перезимівлі озимих культур. Станом на сьогодні проведено підживлення 100% площ озимих культур азотними добривами спільно з інгібіторами нітрифікації.

«Ріпак – одна з найпоширеніших олійних культур. Об’єми її вирощування на українських полях постійно підвищуються. Адже ріпак має вагоме технічне, кормове значення і займає важливе місце в продовольчій і енергетичній галузях. Тому в сезоні 2022 року було прийнято рішення щодо введення в структуру посівних площ озимого ріпаку на площу 1366 га», – додає керівник з виробництва Віталій Муквич.

На момент посіву склалися досить гарні погодно-кліматичні умови для даної культури, тож завдяки цьому в господарстві отримали досить гарні сходи.

На сьогодні на посівах озимого ріпаку вже проведено ряд технологічних операцій, а саме весняне внесення азотних добрив, до яких ця культура дуже вибаглива, та проведено внесення ЗЗР.

Нагадаємо, весняна посівна в МХП стартувала на початку квітня.