Агрономія

Жатки для збирання льону слід правильно підготувати

Жатки для збирання льону слід правильно підготувати

Скошування олійного льону можна проводити валковими жатками, призначеними для збирання зернових культур. 

Іноді в роботі цих жаток на льоні олійному трапляються випадки забивання різального апарата, затягування стебел під транспортер і намотування їх на кінці вала мотовила, тому для запобігання таким проблемам слід приділити серйозну увагу підготовці жаток. 

Різальний апарат не повинен мати вищерблених і спрацьованих сегментів і вкладенів пальців. Ретельно регулюють хід ножа та зазори в різальному апараті. Необхідно застосовувати посилені сегменти. 

Для поліпшення якості роботи жаток доцільно збільшити частоту коливань ножа до 647 кол./хв шляхом зміни передатного числа приводу робочих органів. Для скошування стебел на ножі ставлять гладкі сегменти. 

Для скошування низькорослого льону (висота менша за 30 см) на планки мотовила потрібно набити накладки з прогумованого ременя й мотовило встановлювати так, щоб його вал був над різальним апаратом, а накладки торкалися різального апарата. 

Підбирати валки слід починати тоді, коли вони підсохнуть і вологість знизиться до 12%. Якщо валки будуть недостатньо просохлі, це призведе до втрати насіння від недомолоту та намотування стебел на частинах комбайна, що обертаються. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!